cz  Czech      uk  EN

Elektrobus SOR – „Pohyb správným směrem“ dnes v Praze!

Výrobce českých autobusů SOR se aktivně účastní „Evropského týdne mobility“. Pražané měli dnes možnost si prohlédnout ve spodní části Václavského náměstí elektrobus SOR EBN 10,5. V bohaté nabídce všemožných automobilů, skútrů, kol a různých vozítek s elektrickým pohonem zde byl elektrobus jediným zástupcem ekologické hromadné, veřejné dopravy. Právě proto budil zaslouženou pozornost, nejen  u Pražanů, ale také i u kolemjdoucích zahraničních turistů.  Kdy se však skutečně dočkáme většího rozvoje čistě elektrických autobusů v našich městech je ovšem stále ve hvězdách!

Evropský týden mobility 2012 a Pohyb správným směrem!

Praha se letos připojí k 11. ročníku „Evropského týdne mobility“ (16. – 22. září). Letošním tématem týdne je „POHYB SPRÁVNÝM SMĚREM“! Evropský týden mobility je nejrozsáhlejší kampaní na světě zabývající se udržitelnou mobilitou. Koná se každoročně od 16. do 22. září. Kampaň se poprvé konala v roce 2002 a od té doby její vliv trvale sílí. V roce 2011 se jí zúčastnilo 2 268 měst, v nichž žije 156 miliónů obyvatel.

Cílem kampaně je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Reaguje na neustále se zvyšující problémy spojené s nárůstem automobilové dopravy a nabízí informace o možných alternativách. Výsledkem by mělo být dosažení vyváženého stavu v dopravní situaci měst, kdy prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a městské hromadné dopravě.

Praha směřuje k moderní budoucnosti dopravy tzv. Projektem čisté mobility, který byl odstartován již v loňském roce realizací Pilotního projektu Praha elektromobilní. Kromě testování možnosti využití elektromobilů byla jeho součástí také informační kampaň o alternativní dopravě, která oslovila řadu občanů i firem. Město se chce nyní zaměřit na další možnosti alternativních pohonů, budování potřebné infrastruktury, ale i jiná, pro řidiče mnohdy nepopulární, opatření.  „Jak příjemně vypadá dolní část Václavského náměstí bez aut již poznali snad všichni Pražané. Během evropského týdne mobility zde představíme projekty a programy ekologické dopravy, které by se postupně v naší metropoli měly stávat stále častější alternativou dnešního stavu. Neomezíme se jen na představení teoretických modelů, k prohlédnutí, případně i vyzkoušení bude celá řada ekologických dopravních prostředků, a to nejen během celého pracovního týdne, ale i v sobotu 22. září, kdy v rámci Evropského dne bez aut zmizí dopravní prostředky se spalovacími motory ze Smetanova nábřeží,“ řekl radní Radek Lohynský, odpovědný za životní prostředí.

Tisková informace: Magistrát hl.m.Praha  

FOTOGALERIE SOR EBN 10,5 v Praze

 

 

Komentáře uzavřeny.