cz  Czech      uk  EN

Elektrické autobusy Volvo 7900 Electric Hybrid v Inowrocławi

Volvo 7900 Electric Hybrid  (Volvo)

Volvo 7900 Electric Hybrid (Volvo)

 

Elektrické autobusy Volvo s nabíjecí infrastrukturou v Inowrocławi: projekt za 39,2 mil PZL (238 mil. Kč) zahájen

 Přibližně sedmdesátitisícové historické a průmyslové město Inowrocław ve středním Polsku se stane během roku 2018 dalším z měst využívajících ve větším rozsahu park elektrických autobusů se standardem průběžného dobíjení OppCharge. Na základě smlouvy se švédským dodavatelem Volvo, podepsané na začátku března 2018, sem bude dodáno osm elektrických hybridních (plug-in hybridních) autobusů a osm elektrobusů od tohoto výrobce.

Plug-in hybridní autobus Volvo 7900 Electric Hybrid je 12m třídveřový nízkopodlažní městský autobus se širokou střední uličkou a rovnou podlahou s maximální obsaditelností 89 cestujících, z toho 34 sedících. Jeho pohon zahrnuje elektromotor I-SAM o výkonu 150 kW, 19 kWh trakční baterie a řídicí jednotku, čtyřválcový vznětový motor Volvo DSK240 EU6 o objemu 5,1 l a výkonu 177 kW a dvanáctistupňovou automatickou převodovku Volvo I-Shift se zvláštním programem pro hybridní pohon.

Celý autobus je plně klimatizovaný. Při plně elektrickém provozu, jehož dojezd na jedno nabití baterií činí cca 7 km, odebírá pohon energii z trakčních baterií. Při poklesu kapacity nebo při potřebě dodatečného výkonu je pohon přepínán na hybridní, kdy je krouticí moment automaticky rozdělován mezi elektromotor a dieselový motor podle aktuálních provozních podmínek.

12m elektrobus Volvo 7900 Electric, který je z této plug-in hybridní verze odvozený, je 12 m dlouhý, plně nízkopodlažní, se třemi dveřmi a přepravní kapacitou 85 cestujících. Nabízen je nyní ve třech variantách s trakčními bateriemi o kapacitě 150, 200 a 250 kWh. To odpovídá dojezdu na jedno nabití přibližně od 120 do 200 km, v závislosti na topografických podmínkách a netrakční spotřebě (topení, klimatizace, pomocná zařízení).

 

Volvo 7900 Electric Hybrid s průběžným dobíjením OppCharge (foto: Volvo)

Volvo 7900 Electric Hybrid s průběžným dobíjením OppCharge (foto: Volvo)

 

Oba typy těchto elektrických autobusů, pocházející ze závodu Volvo ve Wrocławi (Vratislavi), budou využívat průběžné dobíjení pomocí pantografové konzole na pylonu se standardem OppCharge (viz foto). Nabíjecí stanice, jejichž dodavatel zatím nebyl zveřejněn, budou umístěny na konečných zastávkách, nabíjení bude probíhat po dobu cca 3 – 6 minut. Kromě toho budou nabíjeny v depu ze zásuvky podle standardu CCS (Combo 2).

Celá dodávka šestnácti elektrických autobusů Volvo, první svého druhu v Polsku, má rozpočet 39,2 mil PZL (238 mil. Kč, tedy v průměru necelých 15 mil. Kč/vozidlo) a bude z 85 % spolufinancována z evropských zdrojů.

Pro Inowrocław to není první zkušenost s elektrickými autobusy. V rámci evropského projektu ZeEUS jsou zde již od srpna 2015 v běžném provozu nasazeny dva elektrobusy Solaris Urbino 12 electric se zásuvkovým dobíjením.

redakce Smartcityvpraxi.cz

.

.

Konference Elektrické autobusy pro město Nitra 2018

.

 O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

.


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.