cz  Czech      uk  EN

Earth Hour: Scania plánuje významné úspory energie

EH_60+_LOGO_EPS_LARGE

Stejně jako minulý rok, také letos se Scania připojí k projektu Earth Hour. To znamená, že v sobotu 29. března od 20:30 do 21:30 vypne švédská společnost ve svých výrobních závodech všechna světla mimo nezbytně nutných. Loni tímto způsobem projevilo svou podporu ochraně životního prostředí více než 7 000 měst a obcí ve 154 zemích světa.

 14034-005

Stefan Palmgren, senior viceprezident pro výrobu hnacích ústrojí

Samotná Scania si v této oblasti klade velice ambiciózní cíle. V roce 2010 započala společnost projekt, který by měl během deseti let dopomoci snížit spotřebu energie potřebnou k výrobě jednoho vozidla o 50%. A na polovinu by se měla snížit spotřeba elektřiny také v neprovozních časech, zejména v nočních hodinách. Spolu s těmito nesmělými plány si Scania také klade cíl výrazně snížit emise skleníkových plynů z dopravy spojené s výrobou vozidel.

Čísla z roku 2010 hovoří jasnou řečí. Na výrobu jednoho automobilu bylo spotřebováno 9.7 MWh s tím, že výrobní linky v tom roce opustilo 63 700 vozidel. A není žádným tajemstvím, že v roce 2020 Scania plánuje vyrobit až 120 000 vozidel. Jinými slovy, produkce se zdvojnásobí, zatímco spotřeba energie bude snížena na polovinu.

”Úspora energie v sobě kombinuje snížený dopad na životní prostředí a zárověň významné úspory nákladů,” říká Stefan Palmgren, senior viceprezident pro výrobu hnacích ústrojí. ”Naše cíle jsou sice hodně ambiciózní, ale zároveň realistické a dosažitelné. Neobejde se to ale bez tvrdé práce při neustálém zvyšování efektivity výrobních procesů, což s sebou jako příznivý vedlejší účinek přinese úspory energie.”

TZ: Scania Czech Republic

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.