cz  Czech      uk  EN

E BUS CITISHOW BRNO 2013

 

Elektrobusy budou s velkou pravděpodobností alternativním řešením ve veřejné dopravě.  Nový dopravní projekt EUROTRANS – AUTOTEC Veletrhů Brno připravuje program na podporu rozvoje elektrobusů v Čechách a na Slovensku „E BUS CITISHOW BRNO 2013“ 11. – 14. 9. 2013. Inovativní program veletrhu má upozornit na nutné snižování spotřeby fosilních paliv, na možnosti hledání nových alternativních zdrojů energie a uvádění elektromobilů a elektrobusů do reálného provozu.  Do programu se má možnost zapojit kdokoliv, výrobci elektrobusů a elektrické výzbroje, dopravci, organizátoři dopravy, investoři, akademická obec. BusPress, internetový dopravní magazín, oficiální mediální partner projektu EUROTRANS, od počátku nového roku uveřejňuje dostupné informace o nových elektrotechnologiích ve veřejné dopravě. Za „elektrobusy“ považujeme také autobusy s hybridním pohonem a trolejbusy.  Již nyní je možné informace o produktech a technologiích uveřejňovat prostřednictvím mediálních partnerů. Program E BUS umožňuje informační náskok pro zúčastněné a možnost již nyní otevřít dialog o elektrických autobusech v městské dopravě.

ELEKTROBUSY – HYBRIDY – TROLEJBUSY

 

Elektrobus Solaris Urbino 12 electric, Polsko, foto: Solaris

Elektrobusy pro město v Brně

Vrcholem programu, bude mezinárodní veletrh EUROTRANS – AUTOTEC, kde bude vytvořeno příznivé klima pro prezentaci autobusů a vozidel s elektrickým pohonem. Veletrh počítá s interaktivním programem jak v uzavřených halách, tak i na volných plochách, kde bude možnost nové elektrobusy vyzkoušet, testovat a předvádět je. Pro odborné programy budou připraveny dobré technické podmínky v konferenčních prostorách výstaviště.  (zkušební okruh pro elektrobusy bude společný s okruhem pro 1. autobusovou burzu)

Dejme šanci elektrobusům!

V našich oblastech není elektrickým pohonům v autobusech dvakrát přáno, pokud se podíváme však za hranice, je tam situace o mnoho lepší. BusPress  vyhledává příklady úspěšných realizací uvádění  elektrobusů a hybridů do běžných provozů.  Elektřina je určitě vhodný zdroj energie ve veřejné dopravě o tom dnes již asi nikdo nepochybuje.  Nový program E BUS CITI SHOW BRNO 2013 na veletrhu  EUROTRANS  – má ukázat pozitiva a přednosti elektrických pohonů, pomoci uspíšit proces uvádění do praxe a přesvědčit nevěřící.  Proto jsme zvolili také interaktivní otevřené prostředí venkovních expozic s možností využívat zkušební okruh.

Na akci jsme pozvali zástupce všech dopravních společností a dopravních podniků z Čech a Slovenska,  představitele  krajů a obcí a novináře ze všech dostupných českých a slovenských médií.

BusPress – o elektrobusech jsme napsali

  

Elektrobus  Hanuk Fiber Co Ltd (HFG) a Hyundai Heavy, Jižní Korea, foto HFG

Inspirace ve světě a dobré příklady, které táhnou 

V mnoha městech, převážně mimo Evropu, jsou již elektrobusy samozřejmou součástí veřejné městské dopravy. Jeden příklad za všechny je jihokorejský Soul, kde se rozhodli, že do roku 2020 vymění polovinu všech autobusů. 3 800 klasických autobusů nahradí nízkopodlažními elektrobusy, druhou polovinu budou tvořit autobusy s hybridním pohonem. Plně elektrické autobusy HBF z peněz vlády vyvinuly domácí korejské firmy Hanuk Fiber Co Ltd (HFG) a Hyundai Heavy Industries Co.  Vyznačují se nižší celkovou hmotností až o 25% v porovnání s klasickými autobusy díky použití kompozitních materiálů při stavbě karosérie.  Výrobce avizuje dobu rychlonabíjení 20 minut s následným dojezdem až 120 km a maximální rychlost až 100 km/h. Pokud se do roku 2020 podaří naplnit cíle vlády, předpokládá se snížení skleníkových plynů o 140 000 t ročně a o 800 t oxidů dusíku (NOx) a 350 t uhlovodíků.  V současné době je v pravidelném provozu v Soulu na šesti linkách více než čtyřicet elektrobusů HBF.

Elektřina alternativní zdroj energie v dopravě

Stojí za to si položit otázku, zda něco podobného by bylo možné realizovat i u nás. Určitě ano, pokud budeme chtít a budeme mít dostatek vůle. Program „E BUS CITISHOW BRNO 2013“ veletrhu EUROTRANS je podobným mimořádným projektům nakloněn a bude skvělou inspirací. Výrobcům elektrobusů se v Brně otevírá jedinečná možnost před širokým fórem představit novinky a ukázat přednosti elektrických pohonů. Informace o expozicích a prezentacích autobusů s elektrickým pohonem na mezinárodním veletrhu EUROTRANS – AUTOTEC najdete také na stránkách www.buspress.cz

Text:  Zdeněk Nesveda

Kontakty:

 Pronájem výstavní plochy AUTOTEC

Michal Kubeš – manažer veletrhu

Tel.:+420 541 152 726

Mobil:+420 724 827 852

Fax:+420 541 153 042

mkubes@bvv.cz

 

E BUS CITISHOW BRNO 2013 – silné téma veletrhu EUROTRANS 2013 

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

 

Elektrobus SOR EBN 10, 5 , foto: Zdeněk Nesveda

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.