cz  Czech      uk  EN

Dopravní podnik města České Budějovice zvyšuje mzdy řidičům a dělnickým profesím

 

Vedení dopravního podniku v Českých Budějovicích se dohodlo s odbory na finální podobě kolektivní smlouvy, která mj. zaručuje navýšení mezd pro řidiče a vybrané odborné dělnické profese.

 Od 1. 1. 2018 všem řidičům městského dopravce tedy vzroste tarifní mzda minimálně o 10 %, čímž odhadovaná průměrná mzda na této pozici dosáhne přibližně 28 500 Kč (průměrná mzda k 3. čtvrtletí 2017 v kraji činila dle ČSÚ 26 207 Kč). Navíc mají nově nastupující řidiči možnost čerpat náborový příspěvek ve výši 20 000 Kč.

„Doufám, že toto opatření přinese nejen stabilitu, ale také zvýší zájem pracovat pro naši společnost a potvrdíme tím i naši pozici atraktivního zaměstnavatele v kraji“, sdělil Slavoj Dolejš, ředitel a místopředseda představenstva a.s. Navýšení mezd ze strany zaměstnavatele bylo možné jak díky úpravě tarifu, která proběhla k 10. 12. 2017, tak také optimalizací dopravního výkonu na linkách č. 3 a 8. Podstatnou část mzdových nákladů pokrylo i navýšení částky kompenzace prokazatelné ztráty ze strany města České Budějovice.

„Město muselo reagovat na neuspokojivou situaci trhu práce a zajistit zlepšení podmínek pro profesi řidič v našem dopravním podniku “, okomentoval krok radnice náměstek primátora pro dopravu František Konečný.

Kolektivní smlouva nabývá platnosti dnem 10. 1. 2018 a účinnosti od 1. 1. 2018. Takto upravená podoba kolektivní smlouvy bude platná do 31. 12. 2019 a zahrnuje mimo jiné i další zajímavé benefity pro zaměstnance dopravního podniku, jako jsou příspěvky na stravování, penzijní připojištění, úrazové pojištění, dovolenou, sportovní či kulturní akce, poskytnutí režijní jízdenky MHD pro zaměstnance a rodinné příslušníky, aj.

TZ: DPMCB

.

 

O slovenském autobusovém veletrhu BUS SHOW 2018…

 

.

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

SMART CITY V PRAXI

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

.

Autobusy VDL

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

.

.

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.