cz  Czech      uk  EN

Den mobility v Praze Čakovicích 20. září 2016

zlaty-bazant-2016-podebrady-3

Historický autobus Praga RND, ilustrační foto: Zdeněk Nesveda

V úterý 20. září 2016 se bude v rámci Evropského týden mobility konat v pražských Čakovicích speciální akce pro malé i velké s názvem Den mobility v Čakovicích. Návštěvníci se mohou těšit na historické vlaky i autobusy, speciální kyvadlovou dopravu po železniční vlečce k čakovickému cukrovaru a bohatý doprovodný program s prezentací místních aktivit na jednotlivých čakovických zastávkách. Chybět nebude ani odborná dopravní debata na téma rozvoje železniční dopravy na trati Praha – Všetaty – Mladá Boleslav.

Akce se bude konat během úterního odpoledne cca mezi 13:30 a 18:00, přičemž hlavním dějištěm bude čakovické nádraží a jednotlivé zastávky MHD v Čakovicích, které bude propojovat speciální historický autobus v 15minutovém intervalu. Na jednotlivých zastávkách budou prezentovat své aktivity různé čakovické spolky. Některé zastávky se také možná dočkají speciální výzdoby nebo zvelebení jejich okolí.

Z nádraží v Čakovicích budou jezdit na pravidelné vlakové lince S34 soupravy historických vlaků na Masarykovo nádraží a zároveň bude provozována kyvadlová železniční doprava na vlečku Cukrovar Čakovice. Odborná dopravní debata se bude konat v čakovickém zámku od 10 do 13 hodin a vystoupí na ní dopravní odborníci se zaměřením na železniční tématiku. Součástí dne mobility bude i prezentace rozvojových záměrů mobility v Čakovicích, například nové záchytné parkoviště P+R nebo zastávky MHD u čakovického nádraží.

TZ: Ropid

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.