cz  Czech      uk  EN

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy

BDD 2016_212

Vysoké Mýto, 13. 6. 2016Společnosti DEKRA CZ a. s. – Akademie dopravního vzdělávání a Iveco Czech Republic, a. s. společně představily možnosti výuky bezpečné dopravy. Na akci Bezpečné dny DEKRA 2016 ve Vysokém Mýtě byly k vidění praktické ukázky v oblasti výcviku bezpečné jízdy, které zahrnují trénink jak amatérských řidičů, tak profesionálů. Přímo na místě si účastníci mohli vyzkoušet, jak fungují bezpečnostní systémy vozů ze stáje nejen „domácího“ Iveca, ale také dalších typů vozidel.

Vysoké Mýto se postupně stává českým centrem pro výuku a nácvik krizových situací v komplexním pojetí školy bezpečné jízdy. Přispěla k tomu nedávna modernizace zkušebního polygonu na vysokomýtském autodromu, který má ve správě Autoklub Karosa, a kde organizuje praktický výcvik školy smyku výhradně DEKRA CZ, Akademie dopravního vzdělávaní.

Jak zlepšit bezpečnostní situaci v dopravě? Odpověď na tuto otázku dostali ve dnech 13. a 14. června novináři a obchodní partneři společností DEKRA a Iveco na vysokomýtském autodromu. Praktickým ukázkám předcházela tisková konference za účasti Jiřího Doška, vedoucího Akademie dopravního vzdělávání DEKRA CZ a.s., Jiřího Vaňka, generálního ředitele Iveco Czech Republic, Františka Jiráského, starosty města Vysoké Mýto, Bohuslava Fencla, předsedou Autoklubu Karosa Vysoké Mýto a Jaromíra Duška,  náměstka pro dopravu hejtmana Pardubického kraje.Ti byli připraveni novinářům odpovídat na otázky z oblasti bezpečnosti řízení a bezpečnosti současných nákladních aut a autobusů.

BDD 2016_2 x

Jiří Došek, vedoucí Akademie dopravního vzdělávání při DEKRA CZ, foto: Zdeněk Nesveda

 „Naše společnost DEKRA CZ a.s., má tradici v oblasti vědy a výzkumu, proto jsme rádi, že vysokomýtský autodrom můžeme využívat i pro nejrůznější projekty v rámci testování a zkoušení vozidel a pro výzkum a vývoj výcvikové simulační techniky“, říká Jiří Došek, vedoucí Akademie dopravního vzdělávání při DEKRA CZ a.s. Dále ale dodává, že zmodernizovaný autodrom je z větší části využíván především pro výcvik řidičů na cvičných plochách pro všechny kategorie vozidel, které komplexně nazývají středisko nebo centrum bezpečné jízdy: „V rámci oddělení Akademie dopravního vzdělávání doplňujeme naše vzdělávací programy z oblasti bezpečnosti silničního provozu o kurzy bezpečné jízdy na cvičných plochách tzv. střediska bezpečné jízdy, kterými autodrom disponuje a můžeme, zde ukázat profesionální úroveň výuky a zdůraznit mimořádný celospolečenský význam kurzů pro zvyšování bezpečnosti na českých a evropských silnicích. Jsme potěšeni, že se nám se společností Iveco Czech Republic, a.s. a jejich vozidel, podařilo dnes ukázat, že toto centrum bezpečné jízdy, lze využít pro i všechny kategorie vozidel“.

BDD 2016_6 X

Jiří Vaněk, generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic

„Velmi nás potěšilo, že si společnost DEKRA CZ a.s. pro svou akci vybrala právě Vysoké Mýto. Je to však logická volba, protože zázemí, kterým disponuje místní autodrom, je pro bezpečnou výuku řidičů a účinný nácvik zvládnutí krizových situací ideálním prostředím,říká Jiří Vaněk, generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic. Připomíná však, že pouze bezpečnostní prvky vozidel nestačí: „Stále platí, že za běžného provozu na silnici by žádný řidič nikdy neměl přeceňovat svoje vlastní síly a schopnosti, aby neohrozil sebe nebo další účastníky silničního provozu.“

Zkušení lektoři z Akademie dopravního vzdělávání DEKRA účastníky akce provedli jízdou v nestandardních podmínkách a v nejrůznějších vozech. Většinu z nich pro účely testování poskytl generální partner akce Iveco Czech Republic, jehož portfolio zahrnuje menší užitkové vozy Daily, kompletní produktovou řadu autobusů Euro 6, středně těžká a těžká nákladní,  užitková vozidla i terénní nákladní automobily.  Tato vozidla splňují nejpřísnější evropská kritéria pro aktivní i pasivní bezpečnost. K dispozici byly rovněž motocykly KTM či osobní vozy značky Fiat.  Jako velmi příjemné zpestření posloužil unikátní řidičský simulátor, nejmodernější v Evropě, který vyvinula společně DEKRA s dopravní fakultou ČVUT. Kompletní seznam testovaných vozidel a partnerů akce naleznete níže.

O DEKRA CZ a.s. – Akademie dopravního vzdělávání

Společnost DEKRA CZ a.s. se dlouhodobě věnuje aktivitám bezprostředně ovlivňující bezpečnost silničního provozu. V rámci struktury společnosti DEKRA CZ a.s. pracuje řada středisek, jejichž činnost se dotýká technického stavu vozidel – středisko služeb pro STK, zkušebna vozidel, středisko pro testy autoservisů a znalecký ústav řešící mimo jiné analýzu dopravních nehod. Výchovou a vzděláváním řidičů se od roku 1988 zabývá Akademie dopravního vzdělávání.

V současné době poskytuje Akademie dopravního vzdělávání snad všechna školení, která mohou řidiči pro výkon svého povolání potřebovat. To znamená autoškolou počínaje, přes referentská a profesní školení, speciální školení pro přepravu nebezpečných věcí dle ADR, hospodárnou a defenzivní jízdu až po vzdělávání pachatelů přestupků (a trestných činů) v dopravě.  V roce 2015 jsme také zahájili provoz mobilního výcvikového centra řidičů, které je vybaveno simulátorem kamionu.

Od roku 2010 provádí speciální školení na výcvikových centrech bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtě, Mostě a Jihlavě. Každá lokalita má svá technická specifika. Výcvik je proto pro každé centrum modifikován, tak, aby byly maximálně využity přednosti daného polygonu pro výuku správných návyků při řízení vozidla, pro předcházení a případné správné řešení krizových situací, které mohou nastat v reálném silničním provozu a mohou tak pomoci předejít dopravní nehodě.

Dnes disponuje v ČR vysokým počtem lektorů – zaměstnanců pro výcvik bezpečné jízdy na polygonech, kteří využívají pro svoji činnost mezinárodní zkušenosti a zázemí nadnárodní společnosti DEKRA. Základní nabídka kurzů na polygonu je následujicí:

  1. kurzy bezpečné jízdy (škola smyku) – pro osobní i nákladní vozidla, v zimně i v létě, ve dne i v noci
  2. kurzy pro řidiče motocyklů
  3. kurzy pro odpočet bodů zaznamenaných v registru řidičů
  4. kurzy sportovní jízdy
  5. kurzy pro získání mezinárodní závodní automobilové licence
  6. speciální kurzy pro členy IZS, tj. mimo jiné pro Policii ČR, HZS, Zdravotní záchrannou službu atd.
  7. speciální firemní kurzy dle domluvených specifik

BDD 2016_22

Libor Budina, vedoucí výcvikových center DEKRA CZ, Akademie dopravního vzdělávání

BDD 2016_13

Jaromír Dušek,  náměstek pro dopravu hejtmana Pardubického kraje, foto: Zdeněk Nesveda

O Iveco Bus v České republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem Iveco Bus. Společnost Iveco Czech Republic, a. s., navazuje na dnes již 87letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 25 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO a Urbanway s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích vozidel. V tomto roce společnost oslavuje významné jubileum – 120 let od založení firmy Josefem Sodomkou.

O Iveco Truck

Iveco je jednou ze značek CNH Industrial N.V.- přední světové firmy v oblasti Capital Goods kótované na New York Stock Exchange (NYSE: CNHI) a na italské burze (MI: CNHI). Iveco konstruuje, vyrábí a prodává široký sortiment lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních a užitkových vozidel a terénních nákladních automobilů. Široká škála produktů společnosti Iveco zahrnuje řadu Daily, která pokrývá segment vozidel od 3 do 7 t, řadu Eurocargo v segmentu od 6 do 16 t, těžkou silniční řadu Stralis a terénní řadu Trakker, obě v segmentu nad 16 t celkové hmotnosti. Značka Iveco Astra vyrábí vozidla pro náročné použití v těžebním a stavebním průmyslu, dumpry a speciální vozidla.

BDD 2016_9

Miroslav Jurka, Product Manager Czech & Slovakia

Fotky v tiskové kvalitě ke stažení ZDE

Seznam vozidel dostupných pro testování

Iveco Bus a Heuliez Bus pro testování :

CROSSWAY LOW ENTRY CITY 12m

CROSSWAY LINE 10,8

CROSSWAY PRO 13m

Heuliez Bus GX 137

statická prezentace:

URBANWAY 12m

CROSSWAY LOW ENTRY LINE 13m

CROSSWAY PRO 12m

Iveco MAGELYS PRO 12,2 (AS-TRONIC) – držitel ocenění „Coach Of The Year 2016“

Iveco:

Iveco Stralis

Iveco Trakker 6 x 6 sklápěčka

Iveco Daily Hi-Matic

Iveco Daily CNG

Iveco Eurocargo

Iveco Daily CNG

BMW:

BMW (vozy BMW zapůjčil Stratos Auto po dohodě s organizátory)

BMW (vozy BMW zapůjčil Stratos Auto po dohodě s organizátory)

Fiat:

Fiat Tipo

Fiat 500X

Fiat DUCATO maxi

KTM:

Motocykl KTM (po dohodě s organizátory zapůjčil KT MOTO)

Motocykl KTM (po dohodě s organizátory zapůjčil KT MOTO)

DekTruck 

mobilní řidičský simulátor, nejmodernější zařízení svého druhu v Evropě

Partneři akce „Bezpečné dny DEKRA 2016“ Vysoké Mýto:

Iveco Czech Republic a.s. – generální partner

Iveco Bus – generální partner

Autoklub Karosa

Město Vysoké Mýto

Stratos Auto s.r.o.

Komersia Auto s.r.o.

Autocentrum Hájek s.r.o.

Imofa s.r.o.

K Moto s.r.o.

BusPress – mediální partner

 BDD 2016_210

TISKOVÁ ZPRÁVA – Autoklub Karosa Vysoké Mýto, člen AČR

Kurzy bezpečné jízdy jsou v současnosti hlavní náplní pro autodrom Autoklubu Karosa, pořádá je zde výhradně renomovaná vzdělávací společnost DEKRA CZ a.s., Akademie dopravního vzdělávání. Jenom do konce roku 2014 absolvovalo kurzy bezpečné jízd více než 35 tis. řidičů, což potvrzuje mimořádný zájem ze strany veřejnosti i dopravních firem. Autodrom ve Vysokém Mýtě je svým zaměřením na výuku bezpečné jízdy na polygonu jediným takovým zařízením v Pardubickém kraji a má velkou šanci stát se nejvýznamnějším českým centrem pro praktickou výuku bezpečné jízdy.

Autodrom, zejména tratě na polygonu, kde se kurzy bezpečné jízdy uskutečňují, nyní prochází postupnou modernizací, aby splňoval veškerá bezpečnostní kritéria a zlepšily se podmínky pro samotný výcvik. Dobré fungování zařízení lze také přičíst mimořádně dobrým vztahům mezi Autoklubem Karosa, společností DEKRA CZ a.s., Akademií dopravního vzdělávání a městem Vysoké Mýto, které je vlastníkem pozemků pod areálem celého autodromu. Jedním z dalších plánů pro nejbližší období je vybudování off-roadové tratě pro nácvik jízdy vozidel po nezpevněném povrchu, například pro výuku řidičů Integrovaného záchranného systému České republiky, jak sanitních, tak i hasičských vozů.

BDD 2016_19

Bohuslav Fencl, předseda Autoklubu Karosa: foto: Zdeněk Nesveda

V současné době se možná kapacita zařízení autodromu, podle informací od pana Bohuslava Fencla, předsedy Autoklubu Karosa, blíží k maximálnímu naplnění. Autoklub Karosa areál využívá i nad rámec zmiňovaných kurzů bezpečné jízdy také k dalším volnočasovým aktivitám pro veřejnost a pořádání množství motoristických podniků. Jedná se o motoristické závody pro mládeže v Kartingu, Supermotu a Mini GP. Autoklub Karosa se věnuje i nemotoristickým soutěžím převážně také pro mládež a provozuje dětské dopravní hřiště. Nyní je členská základna autoklubu stabilizována a má přibližně 80 aktivních členů.

Autoklub Karosa – dopravní výchova

Téměř všechny programy Autoklubu Vysoké Mýto prolíná základní záměr – zvyšování prevence a bezpečnosti všech účastníků silničního provozu. Vedle výchovy mladých motoristických sportovců a účastníků kurzů bezpečné jízdy je nedílnou součástí této aktivity také dopravní výchova nejmladších cyklistů.

Děti si mohou v reálném prostředí křižovatek s fungující světelnou signalizací osvojit základní návyky pro jízdu a chování v městském provozu. Pro hromadnou výuku je k dispozici dostatečný počet jízdních kol a šlapacích autíček. Program na dopravním hřišti lze rozšířit o plochu s překážkami pro nácvik nebo soutěž v jízdě zručnosti.

V rámci celostátního programu škol je pro žáky 4. a 5. tříd ZŠ prováděna systematická dopravní výuka, která obsahuje základní rozsah znalostí pro chodce a cyklisty v tomto věku. Dle dohodnutého harmonogramu je teoretická část výuky prováděna přímo na ZŠ a praktická na DDH. Po úspěšném absolvování závěrečné zkoušky obdrží každý žák Průkaz cyklisty.

Pro jednotlivé návštěvy rodičů s dětmi je hřiště přístupné denně po celou dobu provozu, v případě plánovaných hromadných návštěv z okolních škol, klubů nebo sdružení je nutné domluvit termín s provozovateli.

BDD 2016_209

Téměř všechny programy Autoklubu Vysoké Mýto prolíná základní záměr – zvyšování prevence a bezpečnosti všech účastníků silničního provozu, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_184

Téměř všechny programy Autoklubu Vysoké Mýto prolíná základní záměr – zvyšování prevence a bezpečnosti všech účastníků silničního provozu, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_216

Téměř všechny programy Autoklubu Vysoké Mýto prolíná základní záměr – zvyšování prevence a bezpečnosti všech účastníků silničního provozu, foto: Zdeněk Nesveda

Historie Autoklubu Karosa

Autoklub vznikl krátce po založení Autoklubu republiky Československé (AKRČs). v roce 1922. Sdružoval původně všechny zájemce o motorismus, později i závodníky a činovníky v různých motoristických disciplínách. Mezi jeho členy byli především majitelé motocyklů a automobilů. Ti se sdružovali za účelem výměny zkušeností i nápadů na vylepšení stavu svých vozidel. Sportovci, soutěžící v motocyklových disciplínách si vyměňovali zkušenosti v závodech na silničních okruzích, terénu, akrobacii a ploché dráze malých motocyklů. Dále to byli závodníci a pořadatelé závodů motokár (původně to byl závod pořádaný na náměstí od roku 1961, známý pod názvem Vysokomýtský čtverec, od roku 1976 se pořádal již na autodromu), závodů automobilů do vrchu, automobilových orientačních soutěží, sprint motocyklů i automobilů na 1/4 míle. Od r. 1950 do roku 1989 byl klub součástí Svazarmu, v r. 1990 se přihlásil opět k nově obnovenému Autoklubu Československé republiky, ze kterého po rozdělení Československa vznikl Autoklub České republiky, jehož součástí je Autoklub Karosa dodnes.

Kontakty:

AUTOKLUB KAROSA, klub v AČR, pobočný spolek

Dráby 45 / IV

566 01  Vysoké Mýto

utoklub@autodromvmyto.cz

www.autodromvmyto.cz

Telefon: +420 465 420 921

Mobil: +420 776 188 894, +420 777 111 605

Rozhovor se starostou Vysokého Mýta Františkem Jiraským

Starosta Vysokého Mýta, Ing. František Jiraský, poskytnul nově vznikajícímu projektu „BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016“ osobní záštitu. Podařilo se nám pořídit s panem starostou rozhovor na téma bezpečnost silničního provozu v souvislostech s fungováním zkušebního polygonu a autodromu, který provozuje Autoklub Karosa.

BDD 2016_16

Starosta Vysokého Mýta František Jiraský, foto: Zdeněk Nesveda

Pane starosto, poskytnul jste záštitu nově vznikajícímu projektu „BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016“, vnímáte ho jako prospěšný i pro město Vysoké Mýto?

Vnímám prospěšné pro naše město vše, co ho pozitivně zviditelní a dělá mu dobré jméno. Akce „BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016“ může být právě jednou z těch věcí, proto ji podporuji a poskytnul jsem ji svoji záštitu.

Bezpečnost silničního provozu je vážné celospolečenské téma, Iveco Czech Republic a DEKRA CZ přicházejí společně s novou iniciativou, která má pomáhat vážný problém bezpečnosti dopravy řešit. Vidíte perspektivu v takovém projektu?

Ano, v podstatě jsem již na to odpověděl, bezpečnost silničního provozu je skutečně vážné téma, o které je zapotřebí se zajímat. Proto aktivitu, která v našem městě vznikla, vítám a jsem přesvědčený, že má v sobě perspektivní potenciál i pro další roky.

Ve Vysokém Mýtě máte polygon, který postupně prochází omlazovací kúrou a získává renomé odborného dopravního vzdělávacího centra, máte nějakou možnost tak prospěšné zařízení ze strany města podporovat?

Určitě ano, i když městské prostředky jsou do určité míry omezené. S autoklubem Karosa, provozovatelem autodromu, máme ty nejlepší vztahy a snažíme se jim v maximální míře vycházet vstříc. Pozemky pod autodromem patří městu, podmínky nájemní smlouvy máme nastavené tak, aby byly výhodné pro obě strany, v tom také vidím naší podporu.    

Zanedlouho bude Vysoké Mýto jedním z mála míst v Česku, kde se budou moci dopravním „hříšníkům“ odečítat tzv. trestné body, myslíte si, že je to dobrý způsob prevence, jak snížit počet dopravních přestupků?

Každý způsob, který pomůže nehodovost snížit, je v zásadě dobrý. Odečet bodů po absolvování kurzu na polygonu je jednou z věcí, se kterou mohu souhlasit. Jsem rád, že Vysoké Mýto se přiřadí k těm městům, kde je takový způsob nápravy „hříšníků“ možný.

Velká část dopravních nehod vzniká nepozorností nebo nerespektováním pravidel silničního provozu, myslíte si, že se tomu dá zabránit výchovou řidičů, nebo represemi v podobě přísnějších postihů formou pokut?

Represe jsou určitě na místě a provinilce je třeba potrestat. Ovšem daleko důležitější je řidiče vychovávat a učit je sebekázni, ohleduplnosti a zodpovědnosti. Mělo by se však s výchovou začínat daleko dřív, již od dětského věku.                                                                                                                                                                                                                

Takřka každé město v naší zemi má nějaký větší či menší dopravní problém. Je něco, co byste si přál jako starosta Vysokého Mýta změnit?

Ani naše město není výjimkou, trápí nás absence obchvatu. Přímo naším městem vede hlavní silniční tah, který našim občanům velmi vážně znepříjemňuje život. Nechali jsme si zpracovat odbornou studii, na základě které se ukázalo, že průjezd města ve špičkách je již za hranicí únosnosti. Situace není nyní řešitelná obchvatem, Vysokému Mýtu odlehčí až dostavba dálnice D 35.  

DEKRA na polygonu simuluje nebezpečné situace, které nejdou z pochopitelných důvodů nacvičit v běžném provozu. Myslíte si, že by žáci v autoškolách měli takovou lekci výuky absolvovat povinně?

V autoškole se řidič naučí základy ovládání vozidla, jezdit se ve skutečnosti naučí až praxí. Myslím si, že lekce bezpečné jízdy na polygonu by měla být součástí výcviku v autoškole. Noví adepti řízení by tak získali hned na začátku novou neocenitelnou zkušenost. Myslím si však také, že praktickou školou bezpečné jízdy v řízení by měli projít řidiči po určité době následně ještě jednou.  

Vy sám jste se někdy dostal do nebezpečné situace na silnici, která vás překvapila nebo vyvedla z míry?

Ano, asi jako úplně všichni, kdo jezdíme, dodnes ty situace mám v živé paměti. Měl jsem však štěstí, že se nic nestalo. Jsem motorista, rád jezdím a sleduji nejnovější trendy, s oblibou si čtu v motoristických časopisech. Rád jezdím v zimě, užívám si jízdu na sněhu. Občas si sám jedu vyzkoušet jízdu na zasněžených a namrzlých plochách. Jenom lituji, že nová moderní auta již nemají klasickou ruční brzdu, kterou rád používám.

Vysoké Mýto má také přívlastek „Město autobusů“, je to otázka na kterou asi odpovídáte často, ale přesto se vás zeptám, jak hodně přítomnost jednoho z největších evropských výrobců autobusů ovlivňuje život ve vašem městě?

Přítomnost výrobce autobusů má na život v našem městě zásadní vliv v tom pozitivním smyslu. Fabrika dává mnoha lidem práci, a to již po několik generací. Měli jsme štěstí, že privatizace Karosy se tehdy opravdu povedla. Lidé v IVECO si vydělají slušné peníze, které v místě také utrácejí a Vysoké Mýto se tím proto řadí mezi bohatá česká města, díky čemuž se také dál rozvíjí. Podařilo se nám třeba, asi jako málokterému městu, využít například prostoru a budov kasáren po bývalé sovětské armádě ke komerčním účelům. To všechno jsou velká plus pro Vysoké Mýto díky tomu, že zde máme velkou prosperující továrnu na autobusy.

 Zdeněk Nesveda – BusPress  

Vysoké Mýto 2. 6. 2016    

BDD 2016_197

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_171

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_175

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_173

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_46

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_112

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_51

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_92

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_101

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_109

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesved

BDD 2016_206

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_86

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_171

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_89

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_147

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_65

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_38

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_150

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_195

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_128

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_77

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_140

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_165

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_52

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_132

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_84

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_129

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_37

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_163

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_130

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_113

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_119

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_108

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

BDD 2016_141

DEKRA CZ a Iveco Czech Republic představily možnosti výuky bezpečné dopravy, foto: Zdeněk Nesveda

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.