cz  Czech      uk  EN

Bronzové ocenění World Class Manufacturing pro IVECO BUS Czech Republic

Výrobní závod na výrobu autobusů Iveco Bus společnosti Iveco Czech Republic, a.s. ve Vysokém Mýtě získal bronzové ocenění v rámci auditu World Class Manufacturing. Zisk tohoto titulu znamená oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby.

CNH Industrial přijal program WCM, mezinárodní metodiku organizace výrobního cyklu, s cílem spravovat globálně své výrobní závody v souladu s nejlepšími světovými standardy. Metoda WCM je zaměřena na optimalizaci veškerých výrobních a logistických procesů, zlepšování kvality výrobků, snižování výrobních nákladů a zvyšování produktivity s cílem zvýšit flexibilitu s cílem reagovat na potřeby trhu. Proces zlepšování dle auditu WCM se skládá ze tří dílčích úrovních – bronzové, stříbrné, zlaté – a poslední, nejvyšší úrovně World Class.

Závod na výrobu autobusů Iveco Bus ve Vysokém Mýtě, kde se vyrábí i nejúspěšnější meziměstský autobus rady Crossway, je prvním závodem v rámci Iveco Bus, který obdržel bronzovou úroveň certifikace od kontrolní komise WCM. Auditorům programu WCM předsedal pan Fabio Pastena a pan Marco Brandalesi.

Toto významné ocenění je výsledkem širokého a konstantního úsilí zaměstnanců Iveco při náročném uplatňování principů a metod World Class Manufacturing, které vedlo ke zlepšení v oblasti logistiky, kvality a k významnému snížení nákladů.

Úspěch odměňuje CNH Industrial za tvrdou práci v posledních několika letech, věnovanou zvyšování efektivity a flexibility výrobní struktury a dosažení konkurenční výhody nad nejlepšími ve svém oboru.

 Pavel Pachovský generální ředitel Czech Republic, a.s., foto Zdeněk Nesveda

Pavel  Pachovský, generální ředitel a předseda představenstva Iveco Czech Republic, a.s. k tomu uvedl: „Náš tým dokázal svojí profesionalitou a nasazením, že oprávněně patří na špičku výrobních závodů v rámci společnosti Iveco i celé skupiny CNH Industrial . Věřím, že se stejným úsilím jako doposud budeme pokračovat v dosahování vyšších standardů s cílem získat stříbrný stupeň WCM.“

Iveco Bus v České republice

Největším výrobním závodem pro Iveco Bus je výrobní závod ve Vysokém Mýtě. Společnost Iveco Czech Republic, a.s. navazuje na dnes již 85letou tradici výroby autobusů v tomto městě a na 118letou historii firmy založené Josefem Sodomkou. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o řadu 706 RTO, ale i o další řady ŠM, 700, 900. Na tyto úspěšné typy vozidel navázala vozidla řady Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil vice než 15000 vozidel Crosway. Výroba zahrnuje také Crossway Low Entry, Arway a Citelis, vyráběná v řadě motorizací a modifikací. Dnes společnost, známá od roku 2007 jako Iveco Czech Republic, a.s., exportuje více jak 90 % své produkce do zhruba 30 zemí světa. Firma je významným zaměstnavatelem v regionu – v České republice generuje zhruba 3000 pracovních míst přímo, vytváří navíc další pracovní místa u svých tuzemských dodavatelů. V roce 2012 Iveco Czech Republic vyrobilo 2 773 vozidel. Společnost patří mezi TOP 100 plátců daně z příjmu v České republice, tržby v roce 2012 dosáhly 11,094 mld. Kč.

TZ: IVECO BUS

Komentáře uzavřeny.