cz  Czech      uk  EN

Další elektrobusy Solaris Urbino 12 pro španělské město Fuenlabrada

Společnost Solaris Bus & Coach uzavřela dohodu se společností EMT Fuenlabrada S.A. o dodávce čtyř elektrických zařízení Urbino 12 s nabíjecí infrastrukturou. Hodnota zakázky získané prostřednictvím nabídkového řízení činí více než 2 miliony EUR. Systém Solaris s nulovými emisemi bude společnosti Fuenlabrada dodán v první polovině roku 2023.

Solaris Urbino 12 Electric (foto: Solaris)

Fuenlabrada se připojuje ke skupině téměř třiceti měst ve Španělsku, která vyvíjejí moderní městskou dopravu s vozidly Solaris. Čtyři moderní elektrické autobusy Urbino 12 posílí vozový park Fuenlabrada nejpozději v květnu 2023.

Španělský dopravce, zodpovědný za veřejnou dopravu téměř dvěstětisícového města Fuenlabrada, se rozhodl pro elektrické modely Solaris Urbino 12 vybavené trakčními motory o výkonu 240 kW a bateriemi s vysokou energií o celkové kapacitě přes 400 kWh. Kromě toho budou elektrické autobusy Solaris vybaveny moderním systémem podpory řidiče. MobilEye Shield+ je řešení, které eliminuje problém takzvaného mrtvého úhlu v zrcátkách vozidla. Díky kamerám instalovaným kolem vozidla je řidič varován pokaždé, když se v dosahu nejméně 80 cm objeví nějaký předmět. To je zvláště užitečné v centrech měst, kde je mnoho účastníků silničního provozu v omezeném prostoru.

12metrový elektrický Solaris pojme na palubě více než 70 lidí, z toho 21 sedících. Obyvatelé Fuenlabrady ocení komfort a bezpečnost každodenního cestování elektrobusy vybavenými klimatizačním systémem v prostoru pro cestující obohaceným o moderní antivirové filtry.

„Jsem velmi hrdý na to, že se další španělské město rozhodlo rozvíjet veřejnou dopravu bez emisí tím, že si vybralo vozidla Solaris. Urbino 12 electric je nejoblíbenější autobus v našem elektrickém portfoliu. Celkově bezemisní provoz a vysoká provozuschopnost jsou hlavními výhodami, díky nimž je tento model nejběžnější volbou pro městské dopravce v celé Evropě. Jsem velmi rád, že brzy budou moci obyvatelé Fuenlabrady také poznat výhody naší elektromobility,“ řekl Javier Calleja, generální ředitel společnosti Solaris.

Solaris působí ve Španělsku od roku 2010. Dnes je již v ulicích španělských měst více než 500 autobusů Solaris. Důležité je, že tři čtvrtiny z nich jsou vozidla s pohony s nízkými a nulovými emisemi. Solaris je evropským lídrem v prodeji a výrobě ekologických autobusů a v současné době je také největším výrobcem elektrických a vodíkových autobusů v Evropě.

TZ: Solaris

Solaris Urbino 12 Electric (foto: Solaris)
Solaris Urbino 12 Electric (foto: Solaris)
Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.