cz  Czech      uk  EN

CZECHBUS v roce 2016 newsletter č. 1/16 – fakta, perspektivy a vize

Czechbus 2015 1_10

Autobusový veletrh CZECHBUS je jediným specializovaným odborným dopravním veletrhem v České republice. V loňském roce se konal již 5. Ročník, byl to rok, kdy dosáhl mimořádného dynamického růstu, expozice a exponáty tentokrát zaplnily celý Průmyslový palác a volné prostranství před ním, na celkové výstavní ploše 15 000 m² se prezentovalo 100 vystavovatelů, 21 značek autobusů od výrobců z 10 zemí což je porovnání s rokem 2014 nárůst o více než 33 %.

Nový model odborného dopravního veletrhu

V roce 2015 se veletrh CZECHBUS poprvé celý konal v pracovních v dnech úterý až čtvrtek. Podařilo se díky tomu dosáhnout rekordní návštěvnosti, která se zvýšila oproti minulým ročníkům o 14%. Veletrh CZECHBUS v 2015 navštívilo téměř 5 000 odborných registrovaných návštěvníků. Tímto se čím dál tím více se potvrzuje správnost organizování samostatného autobusového veletrhu pod značkou CZECHBUS.

Odborné konference

Odborný význam veletržní události CZECHBUS podtrhují uskutečněné tři celodenní konference a další doprovodné semináře.

  • Zkapalněný zemní plyn LNG v silniční dopravě (VEMEX, E.O.N., Gazprom Germania)
  • Veřejná doprava “on line” (Sdružení pro dopravní telematiku)
  • Elektrické autobusy pro město IV (pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR)
  • Dotace na pořízení nízkoemisních autobusů pro dopravce (Regionální poradenská agentura Brno)
  • Preference veřejné dopravy (Centrum dopravního výzkumu)
  • Setkání mistrů renovací historických vozidel
  • Sociální předpisy v silniční dopravě a jejich aplikace při provádění hromadné přepravy osob, aktuální poznatky z kontrol (Centrum služeb pro silniční dopravu)

Výstaviště Praha Holešovice

Holešovické výstaviště je tradiční místo konání veletrhu CZECHBUS. Od loňského roku je areál výstaviště ve správě akciové společnosti Rozvojové projekty Praha, jejímž stoprocentním vlastníkem je Hlavní město Praha. Hlavním cílem je nyní postupná rekonstrukce výstaviště při zachování veškeré výstavní činnosti. Již nyní jsou na první pohled patrné pozitivní změny, například nové moderní osvětlení, kamerový systém, opravené asfaltové plochy a také nová sociální zařízení v Křižíkových pavilónech. Autobusový veletrh CZECHBUS bude mít již v roce 2017 patně k dispozici zbrusu novou výstavní halu o ploše 4 500 m², která vyroste na místě provizorní haly levého křídla Průmyslového paláce. Součástí nové haly je vybudování i moderního kongresového sálu se zázemím.

Zdeněk Nesveda – BusPress

CZECHBUS 2016 1

WWW.CZECHBUS.EU

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZU.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC. CZ

 

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.