cz  Czech      uk  EN

Pohled do zákulisí příprav 5. ročníku veletrhu CZECHBUS

CZECHBUS 2015 přípravy 1

Přinášíme vám pohled do zákulisí příprav českého autobusového veletrhu CZECHBUS, který začíná již pozítří v úterý 24. 11. 2015 na holešovickém výstavišti. Podle všech indicií již v průběhu příprav, vše naznačuje, že se skutečně bude jednat o největší a nejsilnější ročník veletrhu, který se v Praze koná již po páté. BusPress je na místě po celou dobu přípravných prací a pořídili jsme zde pár fotografií, které nejlépe ilustrují atmosféru horečných příprav letošního veletrhu CZECHBUS.

Zdeněk Nesveda – BusPress

CZECHBUS 2015 přípravy 2

Iveco Magelys autobus roku „International Coach of the Year 2016“, je také již na výstavišti: foto: Zdeněk Nesveda 

CZECHBUS 2015 přípravy 5

Iveco Urbanway Euro 6, nejdelší exponát na veletrhu: foto Zdeněk Nesveda

CZECHBUS 2015 přípravy 4

Mercedes – Benz Sprinter, první exponát opavského výrobce KHMC, který dnes dorazil, foto: Zdeněk Nesveda

CZECHBUS 2015 přípravy 6

Patrový autobus S 431 TD v Barvách společnosti Gumdrop, v expozici EvoBus, foto: Zdeněk Nesveda

CZECHBUS 2015 přípravy 7

Expozice ISUZU tradičního vystavovatele společnosti TURACAR CZ, který stál u vzniku projektu CZECHBUS, foto: Zdeněk Nesveda

CZECHBUS 2015 přípravy 8

Slovenský výrobce malých autobusů RŠERO – P ze Spišské Nové Vsi, foto: Zdeněk Nesveda

CZECHBUS 2015 přípravy 9

Škoda Transportation, expozice ve střední hale Průmyslového paláce, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_1XX

Vystavené československé historické autobusy: foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_2

NEOPLAN Skyliner po „osprchování“, připravený na veletrh, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_3

Elektrobus SOR s horním nabíjením, důvěrně známý Pražanům, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_4

Společnost VDL Bus & Coach Czech Republic poprvé na CZECHBUSU, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_5

MAN Truck & Bus Česká republika, novinka MAN Lion’s Intercity, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_6

Solaris Bus & Coach, ještě opuštěný stánek, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_7

Volvo 9700 Luxury Coach, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_8

Bridgestone, světový výrobce pneumatik poprvé na CZECHBUSU, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_9

MITERAL, vybavení pro servisy expozici jako vždy najdete v levém křídle, foto: Zdeněk Nesveda

Czechbus 2015 1_10

Nepřehlédnutelná reklama MOLPIR ! , foto: Zdeněk Nesveda

 

Zdeněk Nesveda – BusPress

 Czechbus 2015

Výstaviště v pražských Holešovicích bude v termínu od 24. do 26. listopadu hostit 5. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS Generálním partnerem veletrhu je Dopravní podnik hlavního města Prahy, který v září oslavil 140 let od zavedení městské hromadné dopravy v Praze.

Na veletrhu se v letošním roce představí více jak 100 vystavovatelů z 9 zemí na celkem 14 tisících čtverečních metrech výstavní plochy. K vidění bude 21 značek autobusů, expozice výrobců komponentů a zařízení pro autobusy, významným segmentem však je mikroelektronika a informační systémy a zejména garážová a servisní technika. Oproti minulému roku se plocha výstavních expozic rozrostla o celou třetinu!

Vůbec největší vnitřní expozice o velikosti zhruba 300 m2 budou mít na veletrhu značky IVECO Bus, Solaris, SOR a Evobus. V každé expozici lze očekávat zajímavý exponát vč. českých premiér. Ozdobou veletrhu bude určitě „International Coach of the Year 2016“, autobus IVECO – Magelys.

Kromě vystavovatelů, kteří se na veletrhu prezentují pravidelně, se v letošním roce můžeme těšit i na premiérovou účast několika značek. Přepravní řešení navržená na míru předvede VDL Bus & Coach. Další premiérovou značkou je ostravská EKOVA Electric, a. s., která se věnuje údržbě, modernizaci a výrobě tramvají, trolejbusů a elektrobusů a polský producent malých autobusů MERCUS – Bus. Nováčkem mezi vystavovateli je kromě řady dalších rovněž největší světový výrobce pneumatik a gumárenských výrobků Bridgestone.

CZECHBUS nabídne i bohatý doprovodný program – tři celodenní konference, řadu seminářů a také Setkání mistrů renovací – workshop na téma záchrany technického kulturního dědictví. V levém křídle Průmyslového paláce zažije výstavní premiéru  téměř z ruiny obnovená TATRA 85/91 z roku 1938. Bude zde také ŠKODA RO i trojice různých typů legendárních busů RTO.

TZ: INCHEBA EXPO PRAHA

Více informací na www.czechbus.eu

 Veletržní projekt CZECHBUS 

CZECHBUS je interaktivním, specializovaným B2B  veletrhem se zaměřením na problematiku české a středoevropské silniční hromadné dopravy. Využívá rozšířené kreativní prostředky pro zviditelnění vystavovatelů a partnerů v dlouhodobém horizontu. Cílem je mj. zvýšit prodej nových autobusů v České republice a podpořit exportní politiku státu.

Veletržní projekt CZECHBUS vzniknul v roce 2010 na podzim, téměř rok trvala příprava prvního ročníku, který se uskutečnil v listopadu 2011. Organizátorem a majitelem projektu je společnost INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o., na vytvoření struktury veletrhu se rozhodujícím podílem autorsky podílela společnost Green Pear Tip s.r.o., která je zároveň také provozovatelem internetového portálu BusPress.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.