cz  Czech      uk  EN

CZECHBUS 2016 středem pozornosti autobusových profesionálů

Czechbus 2015 xxx

Velký zájem o veletrh autobusů 2016 –

Loňský listopadový 5. ročník veletrhu autobusů, hromadné dopravy a garážové a servisní techniky představil opět novinky a trendy v segmentu středoevropské hromadné silniční dopravy. Expozice a exponáty zaplnily celý Průmyslový palác holešovického Výstaviště a volné prostranství před ním – na celkové výstavní ploše 15 000 m2 zde bylo 100 vystavovatelů (z ČR, SR, Německa, Itálie, Španělska, Francie, Polska, Rakouska, Turecka) což je o 33 % více než v roce 2014. Návštěvníci si mohli prohlédnout vybrané modely autobusů, včetně specialit v podobě dvoupodlažních modelů nebo vozidel s CNG pohonem a také elektrobusy. Prezentovány však byly i trolejbusy a tramvaje.

ISUZU TURQUOISE HOLIDAY WORLD 2016_ 2 – kopie

CZECHBUS 2016, foto: Zdeněk Nesveda

Prostor dostaly také nejnovější technologie, systémy z oboru organizace dopravy a dopravních systémů a mnoho dalšího. Pořadatelé (INCHEBA EXPO Praha) nezapomněli ani na bohatý doprovodný program. Veletrh shlédli zejména profesionálové z oboru dopravy z ČR, SR a okolních zemí. Oproti minulému roku se návštěvnost zvýšila o 14 procent a dosáhla hranice 5 000 lidí.

S velkým zájmem se setkala i sekce veteránů, obohacená o Setkání mistrů renovací – hojně navštívený workshop těch, kteří o naše technické kulturní dědictví dbají, a to jak v rámci firem a podniků tak i zcela soukromě. Bezesporu byl ten poslední ročník určitě nejlepší ze všech, jak potvrzovaly mnohé ohlasy z mnoha sfér.

CZECHBUS 2016 – více informací pro vystavovatele i návštěvníky ZDE: WWW.CZECHBUS.EU

Czechbus 2015 29

CZECHBUS 2015, foto: Zdeněk Nesveda

V tomto roce zůstává CZECHBUS v tradičním listopadovém termínu, s tím, že se osvědčilo jeho pořádání pouze v pracovní dny, tedy od úterý do čtvrtka. Průmyslový palác v roce 2016 přivítá veletrh ve dnech 22. – 24. listopadu. A jsme svědky pozoruhodné skutečnosti: zatímco v letech minulých měli pořadatelé na konci prvního čtvrtletí k dispozici tři až čtyři přihlášky, letos se zájem začal intenzivně projevovat už v lednu. Vůbec první se přihlásila ŠKODA ELECTRIC, těsně následována značkou SOR, polským Solarisem a Turancarem. Už v lednu připojily své přihlášky i firmy z oblasti garážové a servisní techniky – konkrétně Alice Smejkalová – MITERAL, MAHA, ASD technik nebo ze sféry komponentů a dílů pro autobusy třeba ANVI Trade, BUSTEC, VOITH a MOLPIR.

Czechbus 2015 56

CZECHBUS 2015, foto: Zdeněk Nesveda

K dispozici mají pořadatelé přihlášky anebo závazné rezervace od těchto výrobců či distributorů autobusů: SOLARIS Bus & Coach, SOR, IVECO Bus, MAN, VOLVO, SCANIA, VDL BUS & Coach, TURANCAR, ŠKODA Electric, EKOVA Electric, KHMC, BUSPlan (v jednání je  Evobus).

Také letos se veletrh může pyšnit významnými záštitami – ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, ministra dopravy Dana Ťoka nebo prezidenta Svazu průmyslu ČR Jaroslava Hanáka. Odbornými partnery jsou samozřejmě Sdružení dopravních podniků ČR, Sdružení pro dopravní telematiku a další.

Praha 6. 4. 2016

TZ: Incheba Expo Praha

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.