cz  Czech      uk  EN

Cyklobusy Arriva v Jeseníkách již sobotu 25. 6. 2016!

Cyklobus 1

O víkendu vyjedou cyklobusy do Jeseníků, olomoucký turistbus se změní na cyklobus

V sobotu 25. června vyrazí do Jeseníků cyklobusové linky ARRIVA MORAVA. Cyklobusy jedou i letos z Olomouce, Krnova a Šumperku, a to směrem na Malou Morávku a Ovčárnu. Změna čeká turistbus z Olomouce, který jezdí o víkendech a svátcích celoročně – o letošních letních prázdninách se promění právě v cyklobus. Doplní jej ještě klasický turistbus z Ostravy, který bude jezdit také od 25. června.

 Turisté a cykloturisté tak budou mít přímé spojení pod nejvyšší vrchol Jeseníků, Praděd. Cyklobusy z Olomouce a Šumperka pojedou o víkendech a svátcích od 25. června do 28. srpna, cyklobus z Krnova bude jezdit od 1. července do 28. srpna denně.
Turistbus z Olomouce jezdí o víkendech a svátcích celoročně, ale od 1. července do 28. srpna se z něj stane cyklobus. Turistbus z Ostravy bude jezdit o víkendech a svátcích od 25. června do 25. září. Turistbusy nepřepravují cyklisty s koly.

Rekonstrukce cyklovleků i rezervace po internetu

„V letošním roce vyráží cyklobusy Jeseníky už do 12. sezóny. Každoročně přepraví přes 20 tisíc turistů a přibližně 1 600 jízdních kol,“ říká Pavla Struhalová, ředitelka ARRIVY MORAVA. „Proto naše cyklovleky prošly přes zimu kompletní renovací a jejich kapacita se navýšila na 35 kol. Cena zůstává stejná jako loni, za kolo cyklisté zaplatí jen 15 korun. Zároveň bych doporučila využít rezervace na internetu – kapacitu jsme sice navýšili, ale zájemců je opravdu hodně,“ doplňuje Pavla Struhalová.

 Cyklobusy i turistbusy jezdí jednou denně. Na hory jedou ráno, do měst se vracejí odpoledne. Cesta až pod střechu Moravy trvá z Krnova hodinu a půl, ze Šumperka hodinu a tři čtvrtě. Z Olomouce pak dvě hodiny a deset minut. Během jízdy překonávají autobusy výškový rozdíl několika set metrů, největší převýšení je z Olomouce, a to 1 120 metrů.

 ARRIVA MORAVA zajišťuje v roce 2016 cyklobusy Jeseníky na linkách:

linka 930241:    Šumperk – Skřítek – Rýmařov – Karlova Studánka, Hvězda, Malá Morávka, Ovčárna;

Jízdní řád ZDE

linka 890726:    Olomouc – Šternberk – Rýmařov – Malá Morávka – Karlova Studánka, Hvězda – Malá

Morávka, Ovčárna; Jízdní řád ZDE

linka 850121:    Krnov – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Karlova Studánka, Hvězda – Malá Morávka, Ovčárna; Jízdní řád ZDE

ARRIVA MORAVA zajišťuje v roce 2016 turistbusy Jeseníky na linkách:

linka 910132:    Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Karlova Studánka, Hvězda, Malá Morávka, Ovčárna; Jízdní řád ZDE

linka 890726:    Olomouc – Šternberk – Rýmařov – Malá Morávka – Karlova Studánka, Hvězda – Malá Morávka, Ovčárna; Jízdní řád ZDE

Cyklobus 2

 

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.