cz  Czech      uk  EN

ČSAD Slaný, nový provozovatel MHD v Jablonci nad Nisou

Od začátku února 2023 nahradí ČSAD Slaný stávajícího dopravce, společnost UMBRELLA Coach & Buses, s. r. o., na základě vyhraného výběrového řízení a bude provozovat městské linky v Jablonci nad Nisou po dobu pěti let. ČSAD Slaný patří do koncernu ICOM transport a.s., v sobotu 10. září představila na tiskové konferenci předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová veškeré detaily chystaných změn. ČSAD Slaný od 1. února zde bude provozovat 23 zbrusu nových nízkopodlažních autobusů Mercedes – Benz Conecto s hybridním pohonem a 4 minibusy Rošero, vybavené také hybridním pohonem.

„Všechny vozy budou mít hybridní pohon, klimatizaci, elektronický informační a odbavovací systém, zařízení povelové soustavy pro nevidomé, Wi-Fi, USB nabíjení pro drobná elektrozařízení a dávkovač desinfekce. Autobusy Mercedes-Benz budou standardně vybaveny  automatickou převodovkou,“ přibližuje vozový park Kateřina Kratochvílová.

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport (foto: Zdeněk Nesveda)

„Zájemcům o práci řidiče autobusu, kteří nedisponují správným řidičským oprávněním, hradíme rekvalifikaci na ŘP sk. D včetně profesního průkazu, které se pohybují kolem 55 000,- Kč. Nováčky samozřejmě čeká zácvik se zkušeným řidičem. Řidičům nabízíme jistotu zaměstnání – zakázku jsme vyhráli na 5 let. Nabízíme práci na plný úvazek, ale také i na částečný, což se může hodit např. maminkám s dětmi, které musí svůj čas přizpůsobit rodině. Taktéž nabízíme možnost práce na dohodu. Řidiče budeme na linky nasazovat tak, abychom co nejvíce vyhověli jejich potřebám,“ dodává Kateřina Kratochvílová. Zároveň také vysvětlila současnou problematiku celorepublikového nedostatku řidičů a jak je ICOM transport připravený i na alternativu, že by se jich nedostávalo také i v Jablonci nad Nisou.

„Našim zaměstnancům je k dispozici, mimo jiné, také široká škála benefitů ve výši až 4 000 ,-Kč. Mezi oblíbené benefity patří příspěvek na pojistku odpovědnosti, příspěvek na penzijní připojištění, firemní půjčka, flexipassy, cestování koncernovými autobusy pro zaměstnance a jeho rodinu zdarma, firemní chytrý telefon s hrazeným tarifem i pro osobní užití zdarma, telefonní tarif pro členy rodiny, příspěvek na dětský tábor a mnoho dalších,“ dodává ještě Kateřina Kratochvílová a zároveň věří, že i díky těmto výhodám se jim podaří přilákat nové zaměstnance.

Sobota 10. září byla také dnem kdy ICOM transport seznámil širokou veřejnost s novými autobusy na akci „Den s novým dopravcem,“ na polygonu v Jablonci nad Nisou Kokoníně. Zájem, s možností si vyzkoušet řídit moderní autobus, byl značný, jak je patrné i z fotografií. Bylo zajímavé pozorovat, kolik žen projevilo zájem si vyzkoušet řízení autobusu.

zdroj: ICOM transport

Zkušební autobus Setra S 415 LE business (foto: Zdeněk Nesveda)
Mercedes – Benz Conecto, nízkopodlažní městský autobus (foto: Zdeněk Nesveda)
Městský minibus Rošero  First FCLLI (foto: Zdeněk Nesveda)
Akce “ Den s novým dopravcem“ v Jablonci nad Nisou (foto: Zdeněk Nesveda)
Akce “ Den s novým dopravcem“ v Jablonci nad Nisou (foto: Zdeněk Nesveda)
Akce “ Den s novým dopravcem“ v Jablonci nad Nisou (foto: Zdeněk Nesveda)
Akce “ Den s novým dopravcem“ v Jablonci nad Nisou (foto: Zdeněk Nesveda)
Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.