cz  Czech      uk  EN

Brusel dále rozvíjí dopravu elektrobusy Solaris

 Belgické hlavní město Brusel a jeho městský dopravce STIB se angažují v mnoha inovativních řešeních pro moderní bezemisní dopravu. Vedle technologií pro efektivní provoz tramvají začal v roce 2017 rozvíjet také provoz elektrických midibusů od polského dodavatele Solaris Bus & Coach. Před Vánoci 2017 zaznamenal rozvoj elektrobusů u tohoto dopravce důležitý milník: STIB objednal sérii 25 kloubových elektrobusů Solaris Urbino 18 electric, které by měly být uvedeny do provozu v první polovině roku 2019.

Kloubové 18m elektrobusy Solaris mají standardně přepravní kapacitu 51 sedících a 75 stojících cestujících a jsou poháněny 240kW trakčními motory. V provedení pro polský Krakov slouží jako zásobník energie 200kWh trakční baterie. Samozřejmostí vybavení elektrobusů bývá klimatizace a „chytré“ informační a odbavovací technologie.

Elektrobusy budou dodány spolu s nabíjecí infrastrukturou pro průběžné dobíjení (pravděpodobně typu Schunk Smart Charging, podobně jako u elektrobusů ve výše zmíněném Krakově) ve spolupráci s německým dodavatelem Schaltbau Refurbishment GmbH. Infrastruktura bude zahrnovat dvě nabíjecí stanice v depu a dvě v ulicích, následně pak 24 pantografová nabíjecí stání v depu pro noční dobíjení. Součástí dodávky jsou rovněž transformátory ze středního na nízké napětí. Solaris je hlavním dodavatelem celého projektu, zastřešujícího vozidla i infrastrukturu.

Tato dodávka je součástí plánu Bruselu na elektrifikaci veškerého parku jeho městských autobusů, k níž by mělo dojít do roku 2030.

Tento projekt je zároveň důležitým milníkem i pro Solaris – jde o zatím vůbec největší sérii jeho elektrobusů realizovanou jako jedna dodávka

redakce Smartcityvpraxi.cz 

 

reklama

O slovenském autobusovém veletrhu BUS SHOW 2018…

 

.

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

SMART CITY V PRAXI

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

.

Autobusy VDL

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

 

.

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.