cz  Czech      uk  EN

Brno nakoupí trolejbusy a autobusy téměř za tři čtvrtě miliardy korun!

 

Dopravní podnik města Brna vypsal dvě zakázky na dodávku 30 kloubových trolejbusů a 36 kloubových autobusů, v obou případech jde o nízkopodlažní vozidla. Zadávací cena je 420, respektive 306 milionů korun, dohromady tedy skoro tři čtvrtě miliardy. Prvních osm autobusů a deset trolejbusů už by mělo být v Brně letos na podzim, řekla mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

Zakázka na dodávku trolejbusů je však podmíněna získáním evropské dotace. Pokud ji podnik nedostane, může odebrat jenom část z plánovaných 30 trolejbusů. „Ideální situace je taková, že po letošní dodávce autobusů by mělo dalších 14 přijít příští rok a stejný počet v roce 2015. Trolejbusů by mělo letos a v dalších dvou letech přijít vždy deset. Záležet však bude na dostupných financích,“ řekla Škrancová.

Pokud se nákup uskuteční, může dopravní podnik na trolejbusových linkách 25 a 26 nasadit pouze trolejbusy. Nyní totiž musí kvůli jejich nedostatku nasazovat ve špičkách i autobusy, aby zvládly nápor cestujících do oblasti univerzitního kampusu a fakultní nemocnice v Bohunicích. Po dodávkách nových vozidel také bude možné pokračovat ve vyřazování nejstarších kloubových karos z poloviny 90. let minulého století.

zdroj: ČTK

ilustrační foto: Zdeněk Nesveda

VIDEO: TROLEJBUSY V BRNĚ


reklama:

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

PODROBNÉ INFORMACE O VELETRHU EUROTRANS BRNO 2013 – klik a jsi tam! 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.