cz  Czech      uk  EN

Autobusy Školáček a Květinka zahájily nový školní rok v Opavě!

urbani

Flotila ekologických autobusů v Opavě je již kompletní. V závěru srpna dorazily do opavského dopravního podniku poslední dva z celkového počtu patnácti kusů ekologických autobusů s pohonem na CNG. Tyto nové autobusy IVECO Urbanway 10,5 a 12 nahradily staré vozy značek SOR, KAROSA a CITYBUS. Byly pořízeny, současně s plnící stanicí CNG, díky evropské dotaci ze SFŽP. Opava je tak jedno z mála měst, jehož autobusový vozový park se stal plně nízkopodlažním.

I tyto poslední dva autobusy dostaly jména, která jim opět vybraly děti z opavských základních škol Mařádkova a Otická, Michaela Vaňková a Melanie Šustrová. A tak se již v září setkáme na linkách opavské MHD i se Školáčkem a Květinkou. Uvedení těchto vozů do provozu proběhlo v den zahájení nového školního roku 1. září v areálu opavského dopravního podniku za účasti náměstka primátora pro dopravu, představitelů MDPO, a.s., zástupců města, autorů obrázků, jejich učitelů a spolužáků. A právě Školáček a Květinka zahájily nový školní rok netradiční okružní jízdou Opavou i se všemi pozvanými. Kolik vlastně dětmi pojmenovaných vozů dnes již Opavou jezdí? „K dnešnímu dni je to sedm trolejbusů a patnáct autobusů s pohonem na CNG“ prozradil náměstek MDPO, a.s. Ing. Libor Pěčonka. Každý, koho zajímají jména nových autobusů a trolejbusů, může jejich seznam najít na www.mdpo.cz.

V průběhu prázdnin se v opavském dopravním podniku také budovalo. Začala zde vyrůstat nová stacionární plnící stanice CNG, správní budova a dílny byly vybaveny díky účelové dotaci SMO novým systémem EPS a stejně tak byly na točnách v Kateřinkách a Kylešovicích zmodernizovány trolejbusové výhybky.

A na co začátkem září nezapomenout? Především na to, že skončil letní jízdní řád a je nejvyšší čas myslet na výměnu staré čipové karty za novou ODISku.

MDPO

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.