cz  Czech      uk  EN

Autobusový veletrh v Praze je za dveřmi!

CZECHBUS 2011
CZECHBUS 2011

CZECHBUS, horká novinka podzimní veletržní sezóny,
začíná již za pár dní. Na výstaviště v Holešovicích přilákala od 3. do 5. listopadu 2011 zástupce mnoha významných evropských firem. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si více než třicet autobusů patnácti značek, z toho šest českých premiér. Nebude zde chybět  Scania, Volvo, MAN, Neoplan, Isuzu, Iveco, Solaris, Viseon a Beulas. Nezanedbatelné expozice vystavovatelů budou i z oborů opravárenství, servisu, elektronických systémů a mnoha dalších…

Pestrá paleta odborných programů
Mimo předvedení samotných exponátů se zde uskuteční množství doprovodných seminářů a programů. Poprvé v takto velkém rozměru se u nás potkává autobusová odborná veřejnost ze všech možných odvětví a věřte, zájem je mimořádný.  První den bude patřit zasedání Komise Rady Asociace krajů ČR pro dopravu a jednání o sjednocování systémů veřejné dopravy.  Sdružení pro dopravní telematiku organizuje v rámci veletrhu konferenci Veřejná doprava „ONLINE“ se zaměřením na informační, řídící, rezervační a platebních on-line systémy ve veřejné osobní dopravě. Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Asociací krajů ČR a Asociací organizátorů veřejné dopravy se na jednom z dalších seminářů budou věnovat integrované veřejné dopravě a novým požadavkům v rámci EU na technické standardy ve vybavení autobusů. Alternativní paliva, nové zdroje energií, často diskutované aktuální téma, jsou náměty pro další seminář, který připravila Česká plynárenská unie a RWE. CNG – stlačený zemní plyn, je samostatnou kapitolou, která se věnuje jeho využití v autobusové dopravě, velká expozice „plynových partnerů“ bude k vidění ve střední hale Průmyslového paláce.  Ústav jaderného výzkumu v Řeži je autorem dalšího veletržního semináře o využití vodíku ve veřejné dopravě. Návštěvníci si budou moci prohlédnout, případně se i svézt prvním českým autobusem (TriHyBus – Triple Hybrid Hydrogen Bus) s vodíkovým pohonem, který vyrobila plzeňská Škoda Electric na podvozku karoserie Iveco Irisbus Citelis.  Podzimní zasedání Sdružení dopravních podniků z České republiky se uskuteční letos také v rámci autobusového veletrhu.  Matchmakingová  dvoustranná  individuální  jednání  v rámci veletrhu pro malé a střední podniky s velkými odběrateli připravila společnost Enterprise Europe Network. Součástí akce budou také krátké interaktivní prezentace vystavovatelů.

Partneři, příznivci, garance a mecenáši
Již na počátku, při vzniku samotné myšlenky autobusový veletrh uspořádat v Praze, se objevilo hned několik příznivců, kteří novému projektu fandí a podporují ho a bez jejichž podpory by nebylo tak snadné ambiciózní projekt připravit. Role generálního partnera se zhostil Dopravní podnik hlavního města Prahy v čele s generálním ředitelem panem Martinem Dvořákem.  Od počátku se novému veletrhu dostává také podpory od slovensko – české společnosti  TURANCAR.  Záštitu nad veletrhem převzalo Ministerstvo obchodu a průmyslu, osobně i sám ministr pan Martin Kocourek, Svaz průmyslu a dopravy, Hospodářská komora hlavního města Prahy, osobní záštitu nad odbornými doprovodnými programy převzal náměstek ministra dopravy pan Ing. Ivo Toman. Veletrh aktivně také podporuje Hospodářská komora České republiky. Mezi významné partnery patří ČAO VD – Česká asociace organizátorů veřejné dopravy, SDT – Sdružení pro dopravní telematiku, Česko-pobaltská obchodní komora a Česko-bulharská obchodní komora.  Ano, velké průmyslové a autobusové společenství si dalo letos dostaveníčko v Praze….

Poděkování patří mediálním partnerům
Zájem oborových médií je potěšitelný, pravidelné informace pro příznivce autobusů a dopravy uveřejňují časopisy a noviny, jako např. Doprava a silnice, Městská doprava, Dopravák, Dopravní noviny, Petrol media, Československý dopravák. O informace na Slovensku, kde je zájem o veletrh mimořádný, se stará slovenský BusPortál.  Mediální informace jsou součástí velké marketingové mozaiky, složené z výrazných a důležitých kamenů, které pomáhají dostat mladý veletrh na výsluní.

Registrace pro odbornou veřejnost za snížené vstupné 50,-Kč, ZDE: http://www.incheba.cz/main.php?pageid=5048

Text:  Zdeněk Nesveda

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.