cz  Czech      uk  EN

AUTO CZ: Škoda RTO 707 Dumpling moderní interpretace autobusové klasiky

 

RTO_Trophy_poster014_RGB

O autorském návrhu „Dumpling RTO“ Miroslava Dorotcina se nyní hodně diskutuje, ano je to skutečně ojedinělé, kdy se setkáváme s něčím podobným u autobusu z československé produkce. Máme o to větší radost, že reakce veřejnosti, ale i lidí z okruhů autobusové dopravy a hlavně novinářů jsou příjemně pozitivní.  Miroslav Dorotcin nyní kreslí také interiér, je to hra, ale také hlavně snaha posunout design užitkových vozidel někam za hranice současné stereotypní všednosti.

Zdeněk Nesveda – BusPress   

 

AUTO CZ –  Ondřej Pavlůsek  napsal…

Jeden z nejpopulárnějších československých autobusů se stal zdrojem inspirace pro nezávislého slovenského designéra.

Autobus Škoda 706 RTO rozhodně nebyl nejdokonalejším zástupcem své kategorie, ale jeho design i skutečnost, že byl od druhé poloviny padesátých let až do začátku let sedmdesátých vyráběn ve verzích pro městský i meziměstský linkový provoz a zároveň i jako dálkový autokar z něj učinily jednu z legend našich silnic.

Právě popularita společně s dodnes atraktivními liniemi stála za vznikem studie Škoda RTO 707 Dumpling, jejímž autorem je slovenský designér Miroslav Dorotcin, který má ve svém portfoliu řadu návrhů nejrůznějších vozidel hromadné dopravy, mezi nimiž lze narazit i na jeho představu faceliftu autobusů české značky SOR.

Škoda RTO 707 Dumpling je podle slov svého autora moderní retro vizí luxusního autokaru inspirovaného Škodou 706 RTO Lux, proslavenou mimo jiné komedií Florenc 13.30 z roku 1957. Miroslav Dorotcin si původní autobus důkladně prostudoval a snažil se vybrat tu správnou esenci tvarů, kterou přepracoval do podoby dálkového autobusu víceméně současné koncepce.

Celý článek, zde

RTO_Trophy_poster013_RGB

 RTO005

Komentáře uzavřeny.