cz  Czech      uk  EN

Nová podoba legendárního autobusu RTO – ŠKODA RTO 707 DUMPLING přichází!

RTO_Trophy_poster014_RGB

Dlouhá léta si pohrávám s myšlenkou oživit československou autobusovou legendu – autobus Škoda 706 RTO, z mého pohledu to nejkrásnější, co ve Vysokém Mýtě kdy vytvořili. Autobus Škoda706 RTO byl autobusem naší generace. Poprvé jsem se s RTO Lux setkal v Karose u řeky (u Sodomků) ve svých patnácti letech a obdivoval jeho výrobu.  O pět let později jsem se za volant RTOčka posadil již jako řidič. Bylo to to nejlepší, co jsem kdy řídil. Nyní, po čtyřiceti letech, se splnila moje vize, moje myšlenky. Potkal jsem se s Miro Dorotcinem, talentovaným slovenským designerem, který moji vizi zrealizoval a konečná podoba nového RTO s označením ŠKODA RTO 707  DUMPLING předčila veškerá má očekávání.

Mirovi se podařilo do úžasných tvarů RTO vdechnout nový život, hypermoderní koncepce naprosto ojedinělých tvarů si stále zachovává jedinečnost původní podoby RTO Lux. Dorotcin postavil nový dálkový autokar, který v žádném detailu nekopíruje nic, co v současné době můžeme potkat na silnicích, DUMPLING je jedinečný originální nový koncept. Všechny současné moderní autobusy mají podobně identické rysy, odpovídající nejnovějším trendům. Nový RTO DUMPLING naprosto vybočuje z těchto zavedených zvyklostí.

RTO_Trophy_poster001b_RGB

ŠKODA RTO 707  DUMPLING –  Miroslav Dorotcin

RTO_Trophy_poster002b_RGB

ŠKODA RTO 707  DUMPLING –  Miroslav Dorotcin

RTO DUMPLING

První návrh vychází z provedení RTO Lux, motor se však přesunul dozadu, došlo ke zvýraznění prosklení střechy, včetně středového panelu stropu. Autobus je také poprvé třínápravový. Zajímavé je, že nemá zpětná zrcadla, která by narušovala celkový dojem. DUMPLING je vybaven obrazovkou, na které řidič sleduje provoz vedle sebe po obou stranách i za sebou pomocí kamer s nočním viděním. K technické části nového RTO se postupně ještě vrátíme, nadčasově estetické provedení skeletu si bezpochyby vyžaduje nadčasové provedení konstrukce podvozku, agregátů i vybavení. Je to velká hra plná fantazií a nápadů, kterou mohu realizovat díky nadanému designerovi ze Slovenska Miroslavu Dorotcinovi, kterému tímto děkuji a těším se na další spolupráci s ním.

Tex: Zdeněk Nesveda – BusPress   

Miroslav Dorotcin facebook

Miroslav Dorotcin web

 

 BusPress přestavuje RTO DUMPLING

RTO_Trophy_poster013_RGB

      ŠKODA RTO 707  DUMPLING –  Miroslav Dorotcin

RTO_Trophy_poster012_RGB

ŠKODA RTO 707  DUMPLING –  Miroslav Dorotcin

RTO_Trophy_poster005_RGB

ŠKODA RTO 707  DUMPLING –  Miroslav Dorotcin

RTO_Trophy_poster010_RGB

ŠKODA RTO 707  DUMPLING –  Miroslav Dorotcin

RTO_Trophy_poster008_RGB

ŠKODA RTO 707  DUMPLING –  Miroslav Dorotcin

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.