cz  Czech      uk  EN

Arriva koupila 32 nových autobusů a hledá dámy za volant!

 Sor ARRIVA 1

32 nových ekobusů na plyn vyjíždí v Ostravě a Jeseníku, Arriva k nim chce vyškolit i šikovné řidičky

Dvaatřicet nových nízkopodlažních ekologických autobusů nakoupila Arriva pro Jesenicko a okolí Ostravy. V těchto dnech vyráží na své první cesty s cestujícími. Lidé se s nimi setkají hlavně na meziměstských linkách, které spojují Ostravu či Jeseník s okolními obcemi a městy. 16 vozů jezdí v Ostravě a 16 v Jeseníku. I pro tyto nové autobusy hledá Arriva šikovné řidičky.

Nové autobusy pohání ekologické motory na stlačený zemní plyn, které splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. Jsou to nejekologičtější motory na trhu. Autobusy mají 41 míst k sezení, místo pro kočárek, nízkopodlažní nástup, prostor pro přepravu vozíčkářů i vyvýšené pohodlnější sedačky. Ostravské autobusy mají navíc ještě klimatizaci,“ říká Pavla Struhalová, ředitelka Arrivy Morava. „Nízkopodlažní autobusy se tak dostanou na linky, kde zatím jezdily klasické vozy se schody a vysokou podlahou. Ocení to hlavně senioři a maminky s kočárky a vozíčkáři se tak dostanou i do destinací, kam dříve autobusem nemohli.“

Sor ARRIVA 3

 32 nových autobusů SOR pro Jesenicko a okolí Ostravy, foto: Arriva

Sor ARRIVA 4

32 nových autobusů SOR pro Jesenicko a okolí Ostravy, foto: Arriva

Sor ARRIVA 5

32 nových autobusů SOR pro Jesenicko a okolí Ostravy, foto: Arriva

Sor ARRIVA 6

 32 nových autobusů SOR pro Jesenicko a okolí Ostravy, foto: Arriva

Autobusy stály 160 milionů korun a nahradily starší vozy, které už sloužily 13–15 let. Vozový park tak omládl a jeho průměrné stáří je aktuálně 7,9 roku. Za rok najezdí každý z nových autobusů 60–80 tisíc kilometrů. Arriva má v Ostravě a v Jeseníku aktuálně 193 autobusů, 63 z nich je teď zcela nebo částečně nízkopodlažních. Autobusy jsou od českého výrobce SOR Libchavy, který na jejich dodávku vyhrál výběrové řízení. Více detailů najdete na stránkách výrobce.

Sor ARRIVA 2

 32 nových autobusů SOR pro Jesenicko a okolí Ostravy, foto: Arriva

Hledáme holky, které si troufnou na autobus

Arriva by chtěla v Ostravě vyškolit zájemce o řízení autobusů z řad něžného pohlaví. „Řidičky si u nás vydělají v průměru 21 tisíc hrubého, když to srovnáte s tím, co mají ženské na pokladně v supermarketech nebo v některých továrnách, je řízení autobusu bezesporu zajímavější. Stačí mít řidičák na auto, zbytek už zajistíme,“ říká Pavla Struhalová, která vede Arrivu na Moravě a sama má řidičské oprávnění na autobus. „Holky většinou ani nenapadne, že by mohly řídit autobus. Je to přitom škoda, s dnešní moderní technikou a posilovači řízení už to není jen dřina pro chlapy. Na Moravě a ve Slezsku máme aktuálně 18 řidiček, chtěla bych jich ale ještě víc. Je to jako řídit osobní auto, jen je autobus trošku větší.“

Půlúvazky pro maminky a bezplatná autoškola pro všechny

Arriva se začala přizpůsobovat i potřebám maminek, které by chtěly usednout za volant autobusu, ale přitom se doma starají o malé děti. Pokud to jízdní řády dovolují, snaží se nabízet i zkrácené úvazky, aby se třeba dvě maminky mohly podělit o jednu směnu – jedna jezdí například brzy ráno, druhá později odpoledne a další týden si to prohodí. Arriva přijímá i zájemce s řidičským oprávněním jen na osobní auto. Autoškolu na autobus zájemcům zaplatí a sama z nich šoféry vychová.

Linky, na které nové autobusy vyjedou

Ostravsko:

282 Ostrava – Hlučín – Bohuslavice – Závada – Píšť – Strahovice

287 Ostrava – Velká Polom – Horní Lhota – Kyjovice – Pustá Polom

288 Ostrava – Velká Polom – Čavisov

292 Ostrava – Hlučín – Píšť – Strahovice

371 Ostrava – Bušperk – Hukvaldy – Kozlovice

372 Ostrava – Fryčovice – Příbor – Kopřivnice

373 Ostrava – Stará Ves n. Ondř. – Bušperk – Kateřinice – Příbor – Kopřivnice

380 Ostrava – Frýdek-Místek – Frenštát pod Radhoštěm – Rožnov pod Radhoštěm – Horní Bečva

591 Ostrava – Orlová, Lutyně

673 Ostrava – Velké Albrechtice – Bílovec – Fulnek

 Jeseník:

950111 Jeseník – Bělá pod Pradědem

950112 Jeseník – Jeseník, Lázně

950113 Jeseník – Lipová-lázně – Ostružná

950115 Jeseník – Hradec – Nová Ves – Velké Kunětice

950116 Jeseník – Mikulovice – Zlaté Hory

950117 Jeseník – Bernartice – Javorník

950118 Jeseník – Žulová – Vidnava

950119 Jeseník – Vidnava

950121 Jeseník – Písečná – Žulová

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 O Arrivě

ARRIVA v České republice provozuje 2 000 autobusů, 35 trolejbusů, 5 vlaků osobní dopravy a zaměstnává téměř 3 200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících. ARRIVA v České republice je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

TZ: Arriva

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

ŠKOLA SMYKU

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.