cz  Czech      uk  EN

92 nových autobusů MAN Lion’s City LE pro Plzeňský kraj

Doslova za revoluční můžeme považovat změny v dopravní obslužnosti Plzeňského kraje, kdy dochází patrně k největší obměně vozového parku v novodobé historii dopravy v ČR a na silnicích se objeví více než 300 nových autobusů.  Společnost ARRIVA začne od 14. června 2020 provozovat dopravu v Plzeňském kraji. Téměř třetinu nové flotily společnosti ARRIVA tvoří autobusy MAN Lion’s City LE, které se oficiálně představily novinářům na tiskové konferenci 4. června v Plzni.   

MAN pro dopravní obslužnost Plzeňského kraje

  • Dodavatel významné dopravní společnosti ARRIVA
  • Jeden z velkých projektů roku 2020
  • Devadesát dva dvanácti metrových autobusů MAN Lion’s City LE

Devadesát dva dvounápravových autobusů MAN Lion’s City LE bude od června letošního roku zajišťovat dopravní obslužnost v Plzeňském kraji. Z pohledu počtu dodaných vozidel se jedná o jeden ze zásadních projektů společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic pro letošní rok.

ARRIVA získala desetiletý kontrakt na provozování autobusové dopravy v celém Plzeňském kraji. Pro zajištění všech spojů nakoupila společnost ARRIVA Střední Čechy více než tři stovky zcela nových autobusů. Můžeme s radostí oznámit, že mezi finálními výrobci autobusů, kteří se o zakázku dle vypsaného tendru podělili, je také naše společnost MAN Truck & Bus.

„Osobně jsem velmi potěšen skutečností, že si společnost ARRIVA vybrala naše autobusy MAN. Bezpečnost cestujících, spokojenost zákazníků a vynikající vztah k životnímu prostředí, to jsou pro nás hodnoty nejvyšší důležitosti. Děkuji za důvěru a přeji mnoho spokojených kilometrů“, řekl k předání autobusů MAN Lion’s City LE nový jednatel a generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic, s.r.o. pan Jan Kohlmeier.

Jan Kohlmeier, generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic

Silné dopravní společnosti jsme dodali během prvních pěti měsíců letošního roku 92 autobusů MAN Lion’s City LE s možností převozu imobilních cestujících na invalidních vozících a se třiačtyřiceti místy k sezení. Na dalších dvacet tři vozidel má zákazník otevřenou opci.

Josef Bernard, hejtman Plzeňského Kraje

„MAN je jedním z největších výrobců dopravní techniky. Jeho autobusy dlouhodobě známe a jejich vývoj sledujeme. Významnou hodnotou je pro nás nejen úroveň vlastní techniky a technologie, ale i servisní a poprodejní služby. Právě ty jsou mnohdy důležitým argumentem pro pořízení vozidel. Také proto jsme si vybrali jako jednoho z dodavatelů našich autobusů mnichovského výrobce MAN Truck & Bus,“ řekl k pořízení a převzetí autobusů MAN Lion’sCity LE generální ředitel společnosti ARRIVA TRANSPORT Daniel Adamka.

Daniel Adamka generální ředitel společnosti ARRIVA TRANSPORT

Vozidla Lion’s City LE s celkovou délkou 11 895 mm jsou osazena moderními motory MAN D0836 Euro 6 s maximálním výkonem 213 kW/290 k při 2300 min-1. MAN vyrábí vozidla více než jedno století, je znám skutečností, že na trh dodává jen dokonale vyvinuté a dlouhodobě prověřené produkty. V rámci expertních zkušeností a rozsáhlých služeb zajišťujících vysokou efektivitu provozu je značka MAN dodavatelem kompletních dopravních řešení přinášejících zákazníkům, majitelům a provozovatelům, stejně jako uživatelům, v tomto případě cestujícím, vysokou přidanou hodnotu.

„Autobusy nabídnou cestujícím velký komfort, jsou nízkopodlažní, klimatizované, mají pohodlné sedačky a některé z nich budou v létě přepravovat kola, v zimě lyže“, říká ředitel společnosti ARRIVA Střední Čechy František Soumar.

Do ostrého provozu vyrazí nové autobusy MAN 14. června letošního roku. „Požadované autobusy jsme na přání zákazníka vybavili pětiletou zárukou a servisním kontraktem ComfortRepair na pět let s opcí na dalších pět let provozu,říká vedoucí prodeje autobusů MAN pro Českou a Slovenskou republiku pan Pavel Pospíšil

Zdroj: MAN Truck & Bus Czech Republic, foto, Zdeněk Nesveda

Zleva, Pavel Pospíšil, Jan Kohlmeier, Josef Bernard
Zleva, Josef Bernard, Daniel Adamka, Jan Kohlmeier,

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.