cz  Czech      uk  EN

40 nových tramvají ŠKODA ForCity Smart pro Ostravu

Vizualizace tramvaje ŠKODA ForCity Smart, která by se měla objevit v Ostravě v roce 2020 (foto: Škoda Transportation)

Vizualizace tramvaje ŠKODA ForCity Smart, která by se měla objevit v Ostravě v roce 2020 (foto: Škoda Transportation)

 

Nové velkokapacitní  tramvaje pro 200 osob nahradí současné spřažené soupravy

Představenstvo Dopravního podniku Ostrava (DPO) a následně i jeho dozorčí rada jednomyslně schválili nákup 40 nových tramvají pro 200 osob za 1,9 miliardy korun od společnosti Škoda Transportation. Tramvaje nejnovější generace ForCity Smart se v ostrém provozu objeví na linkách DPO na podzim roku 2020. Ostrava bude prvním městem v České republice i střední Evropě, kde budou tyto tramvaje jezdit.

„Vnímám toto rozhodnutí jako další ze zásadních kroků k naplnění naší strategické vize stát se nejmodernějším dopravním podnikem v České republice. Připočteme-li k novým tramvajím ze Škodovky ty, které zavádíme do provozu teď od společnosti Stadler, budeme mít v Ostravě kolem roku 2021 pravděpodobně vůbec nejmladší tramvajový vozový park v zemi,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Škoda Transportation zvítězila ve výběrovém řízení, které od září 2017 administruje pro DPO právní kancelář MT Legal. Plzeňský výrobce nabídl nejnižší cenu a zároveň splnil všechny zadávací podmínky. Kapacita nových tramvajových souprav bude 200 cestujících, všechny tramvaje budou klimatizované a nízkopodlažní.

„Vozidla budou samozřejmě vybavena wi-fi, porty USB, antivandalskými foliemi a vnějšími i vnitřními kamerovými systémy. Přesně v duchu našeho přístupu k cestujícím, tedy nabízet jim při cestách MHD maximální komfort, bezpečnost a nejmodernější technologie,“ doplňuje Daniel Morys.

TZ: DPO

 

.

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.