cz  Czech      uk  EN

Začal dlouhodobý test elektrobusu Solaris v Estonsku

Od 3. září 2018 v estonském městě Tartu, druhém největším v oblasti, byly zahájeny testy elektrobusu Solaris Urbino 12. Testy vozu, který vyhrál soutěž o nejlepší městský autobus  roku 2017, budou trvat nejméně rok. Jedná se o první takový dlouhý projekt v rámci elektromobility v Estonsku.

 Společnost Solaris Bus & Coach začala testovat elektrobus ve spolupráci s místním dopravcem AS SEBE, který vyhrál výběrové řízení na provozování linky číslo 25, která byla vytvořena pro dlouhodobé testy elektrického autobusu. Solaris Urbino 12 electric, vítěz soutěže Bus of the Year 2017 byl  v loňském roce úspěšně testován také v hlavním městě Estonska v Tallinu.

Testovaný elektrobus Urbino je osazen integrovanými elektromotory s maximálním výkonem 2×125 kW. Byl předem připraven pro montáž technologie umožňujícího nabíjení baterií proudem 200 kWh Solaris High Energy. V současné době je nabíjení prováděno prostřednictvím tradičního připojení Plug-in. Také má také možnost používat mobilní palubní nabíječku. Kapacita je 75 cestujících, z čehož 30 míst je k sezení. Aby se usnadnila výměna cestujících, byl použit systém dveří 2-2-2 a osoby s omezenou pohyblivostí ocení především funkci „ pokleku“, snížení nástupní hrany na zastávkách.

TZ: Solaris Bus & Coach

.

.

.

reklama

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.