cz  Czech      uk  EN

21 nových autobusů Setra vyjede v oblasti Holicka

V polovině června vyjede 25 nových autobusů, z toho 21 Setra Low Entry do oblasti Holicka v Pardubickém kraji. Při zajištění dopravy v oblasti Holicka se dopravní společnost C A R – T O U R spol. s r.o. spoléhá u nových nízkopodlažních vozidel na osvědčenou kvalitu Setra. Dopravce pro desetiletý kontrakt pořídil zcela nová vozidla.

Společnost C A R – T O U R spol. s r.o. převzala 21 nových vozidel MultiClass S 415 LE Business během května a 13. června 2020 budou nasazena do pravidelného provozu na linkách. Tradiční dopravce v Pardubickém kraji, který obsluhuje již dlouhodobě linky na různých trasách v kraji, tak rozšiřuje svou působnost o další region.

Nové nízkopodlažní autobusy jsou vybaveny dle požadavků kraje 45 vysokými linkovými sedadly v modrožlutém designu, podlahami s univerzální šedivou barvou, velkými úložnými koši, speciálními prostory pro vozíčkáře, kočárky a informačním zobrazovacím systémem s označením linek a stanic. Nízkopodlažní část zajištuje pohodlný nástup a výstup cestujících a současně vysokopodlažní nabízí nejvyšší jízdní komfort. Na palubě cestující naleznou USB nabíječky, Wi-Fi, led osvětlení, tlačítka pro zastavení a klimatizaci celého prostoru. Pro řidiče je namontována lednice pro chlazení nápojů. Pracoviště řidiče je vybaveno ergonomickým kokpitem Setra a sedadlem GRAMMER s opěrkami a také bezkontaktní pokladnou. Vozidla jsou navíc vybavena vysoce výkonnými filtry pevných částic, které byly vyvinuty společností Daimler Buses pro ochranu před koronavirovými infekcemi a pomocí antivirové funkční vrstvy odfiltrují až 99 procent pevných částic v interiéru.

Dvounápravová vozidla Setra S 415 LE business jsou lakována čistě bílou barvou s označením logy Pardubického kraje a společnosti Car-Tour. Dvanáctimetrový meziměstský autobus pohání šestiválcový řadový motor Mercedes-Benz OM 936 Euro VI se zdvihovým objemem 7,7 l, který poskytuje maximální výkon 220 kW (299 k) při 2200 ot./min. Jeho maximální točivý moment 1200 Nm. Vozidlo je vybaveno šestistupňovou manuální převodovkou Mercedes-Benz GO 190-6.

Nejvyšší úroveň bezpečnosti je zajištěna vysokopevnostní karoserií podle normy ECE-R 66.02 a celou řadou elektronický systém. Elektronický brzdový systém (EBS) s brzdovým asistentem (BAS) patří v MultiClass ke standardní výbavě stejně jako antiblokovací systém (ABS) a systém regulace prokluzu kol (ASR). Navíc jsou vozidla vybavena elektronickým stabilizačním programem (ESP®) pro snížení nebezpečí smyku.

Společnost C A R – T O U R spol. s r.o. se sídlem v Opatovících nad Labem je rodinná firma, provozuje na regionálních linkách přes 30 autobusů. Kromě osobní a nákladní dopravy společnost provozuje i autorizovaný servis pod značkou OMNIplus pro autobusy Mercedes-Benz a Setra a také servis nákladních vozidel. Celkem v dopravní divizi a servisním centru pracuje více než 100 zaměstnanců. Společnost byla založená v roce 1990 a soustředila se na dálková osobní dopravu, později začala provozovat linky v Pardubickém kraji a nákladní dopravu. Vozový park zahrnuje více než 70 linkových a zájezdových autobusů a 25 nákladních vozidel.

TZ: EvoBus

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.