cz  Czech      uk  EN

20 let úspěšného podnikání dopravní společnosti ICOM transport

ICOM - 20 let - Citaro

  • ICOM transport oslavil 20 let na trhu
  • Celkové investice se vyšplhaly na téměř 8 mld. Kč

Jihlavský dopravce ICOM transport a.s., který oslavil 20 let na českém trhu, investoval za svou dosavadní historii téměř neuvěřitelných 8 miliard korun. Na začátku pracovalo pro dopravce 425 osob. Dnes koncern ICOM transport a.s. zaměstnává 1 800 lidí, což činí nárůst o 423 %. Její obrat se za dvacet let také zvýšil, a to z původních 241 milionů korun na současných 3 200 mil. Kč.

ICOM - 20 let - prohlídka tahačů (2)

 Největšímu regionálnímu dopravci v České republice se tak daří zvyšovat nejen samotné tržby, ale díky modernizaci svého autobusového a kamionového vozového parku také snižovat jejich stáří. I díky nákupu 180 zcela nových autobusů značky Setra a Mercedes-Benz, které společnost hodlá dát do provozu již koncem roku 2015, bude průměrné stáří vozidel ICOM transport pouhých 2,5 roku, přitom celorepublikový průměr činí 14 let   včetně započítaných vozů jihlavského koncernu.

Při příležitosti 20. výročí jsme uspořádali Den otevřených dveří. Náš areál mohla navštívit jak široká veřejnost, tak i zaměstnanci se svými rodinnými příslušníky. Návštěvníkům jsme ukázali firemní zázemí, naši flotilu autobusů a kamionů, představili jsme profesionální servis osobních i nákladních vozů, luxusní osobní vozy Mercedes-Benz a zajímavé veterány. Vážím si, že nás v tento, pro nás tak významný den, přišlo podpořit více jak 2 000 lidí. Zvláště mě těší, že jsem mohla při této příležitosti poděkovat 220 kolegům, kteří v koncernu pracují více jak 20 let,říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva koncernu ICOM transport a.s. a dodává „největším tahákem byly projížďky v tahačích, malovací a kvízová soutěž a samozřejmě koncerty Kristiny a Marka Ztraceného. Přálo nám i počasí. Dostáváme velmi kladné reakce a myslím si, že společná akce s rádiem Vysočina se nám moc povedla.

ICOM - 20 let - proslov Kateřiny Kratochvílové

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva koncernu ICOM transport a.s.

Zajímavá data o společnosti ICOM transport a.s. za její dosavadní fungování na českém trhu   (srovnání):

  • 1995               2015
  • Počet zaměstnanců                                       400                  1 800
  • Počet autobusů                                              80                    800
  • Počet kamionů                                               30                    300
  • Objem ujetých kilometrů                            11 milionů      71 milionů
  • Počet převezených pasažérů                      9,5 milionu      32 milionů

Součástí akce bylo i představení nového modelu linkového autobusu značky Setra – S415 LE business – od firmy EvoBus, která vyhrála výběrové řízení. Nejen široká veřejnost, ale  i odborníci – řidiči a řidičky – si tak mohli daný model, který bude součástí koncernové flotily, důkladně prohlédnout.

Jsme rádi, že jsme mohli náš nový model Setra S415 LE business představit široké veřejnosti právě při této příležitosti. Naše produkty provázejí společnost ICOM transport téměř po celou dobu její existence, a velmi nás těší, že jsme tak přispěli k jejímu úspěchu,“ uvedl Václav Beránek, zástupce firmy EvoBus Česká republika.

Další zajímavou atrakcí pro automobilové milovníky byla výstava šesti luxusních vozů značky Mercedes-Benz.

„Společnosti ICOM transport gratulujeme k významnému jubileu a těší nás, že jsme mohli hostům oslav přiblížit vybrané modely z široké řady našich osobních vozů. Mercedes-Benz Česká republika slaví v tomto roce taktéž dvacetileté výročí a věřím, že nejmodernější nákladní automobily naší značky budou i v dalších letech pilířem v nákladní flotile našeho dlouholetého partnera – společnosti ICOM transport,“ říká Josef Mařík, ředitel prodeje  a marketingu nákladních vozidel Mercedes-Benz.

ICOM 3OK
Společnost ICOM transport a.s. se během 20 let stala jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím vlastního nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí  a myčkami vozidel.

TZ, foto: ICOM transport a.s.

Reklama na Buspressu – Klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

 

Komentáře uzavřeny.