cz  Czech      uk  EN

Tři nové autobusy Solaris Urbino 18 pro Dopravní podnik města České Budějovice

Solaris5

Do vozového parku dopravního podniku přibyly nové moderní autobusy

Do autobusové vozovny Dopravního podniku města České Budějovice dorazily ve čtvrtek ráno tři nové velkokapacitní autobusy Solaris Urbino 18, které budou obsluhovat pravidelné linky českobudějovické MHD. Jedná se o moderní nízkopodlažní vozy o délce 18 metrů s kapacitou až 140 cestujících, z toho 40 sedících.

Součástí vybavení nových vozů je klimatizace prostoru pro cestující, která je ve vozovém parku městského dopravce novinkou. Praktickou výbavou je také moderní palubní informační systém, který zahrnuje vnější plnobarevné LED panely a tři vnitřní LCD obrazovky, které budou kromě aktuální zastávky zobrazovat i několik dalších zastávek v trase spoje a poskytnou tak cestujícím lepší přehled o průběhu jízdy. Tím však technologické inovace nekončí – vozy jsou vybaveny také systémem pro automatické počítání cestujících založeným na systému infračervených senzorů. Toto zařízení chce dopravní podnik testovat a pokud se osvědčí, v budoucnu rozšířit i do dalších vozů.

Ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš k nákupu autobusů dodává: „Průběžná obnova vozového parku autobusů a trolejbusů je velmi důležitá pro nás i naše cestující, kterým díky těmto novým vozům můžeme nabídnout vyšší kvalitativní standard. Věřím, že jej ocení a autobusy budou nám i jim dobře sloužit. V nákupech nových vozů budeme pokračovat i nadále – na příští rok plánujeme pořízení osmi autobusů a dvou trolejbusů. Na další obnovu vozového parku plánujeme využít evropské dotace.“

Tři autobusy Solaris Urbino 18  pořídil dopravní podnik v rámci veřejné zakázky za 20,85 milionu korun. Všechny vozy byly dodány v jednotném červeném barevném provedení. Do běžného provozu na linky MHD budou nasazeny po nezbytné administrativní a technické přípravě v polovině prosince.

TZ: DPMČB

 

Solaris2

Ing. Slavoj Dolejš, ředitel a místopředseda představenstva Dopravního podniku města České Budějovice, a.s., právě přebírá tři nové nízkopodlažní kloubové autotobusy Solaris Urbino 18. Výrobce autobusů zastoupil Roman Zdráhal, obchodní ředitel společnosti Solaris Czech spol. s r.o. foto:DPMČB

Solaris4

Tři nové autobusy Solaris Urbino 18 pro Dopravní podnik města České Budějovice, foto:DPMČB

Solaris

Tři nové autobusy Solaris Urbino 18 pro Dopravní podnik města České Budějovice, foto:DPMČB

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.