cz  Czech      uk  EN

120 nových trolejbusu z plzeňské Škoda Electric již jezdí v Bratislavě

trolejbus_31_tr_(3)

Dodávku flotily 120 trolejbusů úspěšně zakončila společnost Škoda Electric. Plzeňská firma pro tamní městský dopravní podnik (DPB) dodala vozy za zhruba dvě miliardy korun v období od dubna 2014 do konce září 2015.

„Bratislavský dopravní podnik v rámci zakázky získal sedmdesát kusů velkokapacitních vozů Škoda 31 Tr a padesát kusů dvanáctimetrových vozů Škoda 30 Tr. Díky tomu došlo ke kompletní obnově místního zastaralého vozového parku,“ říká obchodní manažer Škody Electric Per Kasenčák.

V rámci kontraktu pro bratislavský dopravní podnik vyrábí Škoda Electric část trolejbusů s pomocným diesel-agregátem, tato vozidla budou schopná jízdy i na místech, kde není trakční vedení. Cestující navíc ocení například výkonnou klimatizaci nebo bezbariérový přístup a také větší počet nástupních/výstupních dveří, což právě ve špičkách zvyšuje rychlost jejich odbavení.

Aktuální kontrakt pro Bratislavu navazuje na zatím poslední dodávky trolejbusů pro slovenskou metropoli z roku 2006. V dodávkách trolejbusů na Slovensku je ovšem plzeňská Škodovka velmi úspěšná nejen v Bratislavě, ale i v Prešově, Banské Bystrici a Žilině. Škodovácké trolejbusy jezdí také ve třinácti městech České republiky včetně Ostravy, Plzně nebo Hradce Králové.

Logo Škoda X

Skupina Škoda kromě dodávky trolejbusů do Bratislavy uspěla i v tendru na nové moderní tramvaje ForCity Plus. Škoda Transportation dodává bratislavskému dopravnímu podniku celkem šedesát tramvají z toho třicet v jednosměrné a třicet v obousměrné variantě. První novou tramvaj od českého výrobce dopravní podnik nasadil do provozu letos na jaře a s ukončením kontraktu se počítá v příštím roce.

TZ: Škoda Electric

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.