cz  Czech      uk  EN

Velká dodávka trolejbusů ze Škoda Electric do Staré Zagory

 

Škoda - Stara Zagora

NOVÉ TROLEJBUSY ZE ŠKODY ELECTRIC SLOUŽÍ V BULHARSKU

Škoda Electric úspěšně dokončila dodávku trolejbusů do bulharského města Stara Zagora. Plzeňská firma spolu se společností Solaris vyrobila čtrnáct nových dvanáctimetrových vozidel, přičemž Škoda Electric kromě dodávky kompletního pohonu a elektrovýzbroje zajišťovala i finální montáž.

„Nové trolejbusy již bulharský zákazník převzal a první vyrazily do provozu na konci srpna letošního roku. Jedná se o druhou dodávku pro dopravní podnik Stara Zagora, která se uskutečnila v posledních několika letech. Shodně s dříve dodanými osmi vozy mají aktuálně dodávané trolejbusy plnohodnotnou klimatizaci, ale nejsou vybaveny pomocným diesel generátorem pro nouzový pojezd,“ uvedla manažerka projektu Škody Electric Jitka Lišková.

V Bulharsku se Škodě Electric dlouhodobě daří. Během pěti let tam dodala celkem 180 trolejbusů, z čehož osmdesát bylo pro hlavní město Sofii. Dalších sto jich směřovalo do Varny, Plevenu, Burgasu a i do Stare Zagory. V současnosti slouží všechny trolejbusy úspěšně v provozu.

Logo Škoda X

Konsorcium firem Škoda Electric a Solaris v září rovněž představilo veřejnosti první trolejbusy pro maďarské hlavní město Budapešt. Tamější dopravní podnik si objednal celkem 36 nových moderních trolejbusů, dalších 72 trolejbusů si může zákazník objednat v rámci opce. V současnosti Škodovka vyrábí trolejbusy mimo jiné také pro slovenskou Bratislavu nebo italskou Bolognu.

TZ: Škoda Electric

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.