cz  Czech      uk  EN

Trolejbusy v Mexiku mají elektrickou výzbroj Škoda Electric!

Trolejbus Mexiko.1

Plzeňská Škoda Electric zaznamenala další významný úspěch, když v Mexiku začaly letos jezdit trolejbusy vybavené elektrickou výzbrojí z Plzeňské Škodovky.

V mexickém městě Guadalajara prošly úspěšně jízdními testy trolejbusy, na jejichž výrobě se významně podílí společnost Škoda Electric. Plzeňská společnost vyrobí v rámci kontraktu celkem 26 sad trakčních výzbrojí pro trolejbusy za zhruba sto milionů korun. Finálním dodavatelem trolejbusů je mexická společnost DINA.

Trolejbus Mexiko

Specialisté ze Škodovky asistovali v průběhu léta při montáži prvního prototypu trolejbusu a také při školení pracovníků a typových zkouškách vozidla. „První vozidlo bylo sestaveno a úspěšně splnilo jízdní zkoušky ve zkušebním provozu bez cestujících. Zbývající výzbroje nainstalují již proškolení pracovníci společnosti DINA a celá flotila bude v ulicích města Guadalajara do konce roku 2015,“ říká ředitel obchodu Škoda Electric Karel Majer.

Guadalajara je druhé největší město Mexika ve státě Jalisco s více než 1,6 milionem obyvatel a celkovou aglomerací přes pět miliónů obyvatel. V současné době zde probíhá modernizace stávajících trolejbusových linek a místní dopravní podnik Sistecozome investuje do nových vozidel. „Naše trolejbusy jsou navíc vybaveny dieselovým generátorem a mohou tak být v případě potřeby nasazeny i mimo dosah trolejového vedení,“ doplňuje Vladimír Říha, projektant ze Škody Electric.

Logo Škoda X

Kontrakt na dodávku byl podepsán na začátku února 2015 a celková hodnota zakázky se pro Škodu Electric pohybuje na úrovni 100 milionů korun. „Věřím, že nám tato dodávka pro město Guadalajara otevírá cestu nejen na mexický trh, ale také do celé Latinské Ameriky, která je z hlediska výrobců trolejbusů velmi zajímavým teritoriem,“ dodává Karel Majer.  

TZ: Škoda Electric

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům 

 

dekra_skola-MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.