cz  Czech      uk  EN

Živá dopravní laboratoř Transport Lab v Melbourne

Živá dopravní laboratoř Transport Lab v Melbourne, foto: archviv BusPress

Živá dopravní laboratoř Transport Lab v Melbourne, foto: archviv BusPress

Skupina PTV Group spolupracuje s University of Melbourne

Washington D.C. – 9. ledna 2017/ Univerzita v Melbourne (University of Melbourne) spolupracuje s předními představiteli průmyslu z Austrálie i celého světa, včetně skupiny PTV Group, na integraci dat z VicRoads. Veřejná doprava Victoria je určená pro města Melbourne a Yarra, s aktuálními zprávami z dopravy, což má přinést nový vhled do plánování dopravy, toku pěších, efektivity veřejné dopravy a pohybu nákladní dopravy po městě. V rámci živé dopravní laboratoře Transport Lab budou nasazeny technologie skupiny PTV Group PTV Visum, PTV Vissim a PTV Optima pro prognózování stavu dopravy v reálném čase.

 Melbourne Transport for Smart Cities, foto: archiv BusPress

Melbourne Transport for Smart Cities, foto: archiv BusPress

Na „testovacím úseku“ o velikosti 1,2 km2, který zahrnuje frekventované cesty pro nákladní i osobní dopravu a také nákupní třídy – včetně cesty s nejhustší dopravou v Austrálii, Hoddle Street,  budou naistalovány tisíce čidel, která umožní komunikaci mezi tisíci zařízeními a datovými soubory, které byly dosud jen ostrovní, jako např. pohyb tramvají nebo vlaků.

Děkan Technické univerzity v Melbourne, profesor Iven Mareels, řekl: „Toto by mohlo připravit půdu pro propojení s autonomní vozidly. Celý svět mluví o autech bez řidiče, o klimatických změnách, úsporách energie a snižování znečištění,“ a ještě dodává „To jsou otázky, kterým čelí nejenom město Melbourne, které se snaží udržet kvalitu života, díky níž je po mnohá léta považováno za město, kde se nejlépe žije, ale také tisíce dalších měst po celém světě, které se nutně potřebují přizpůsobit rostoucí populaci, ekonomické aktivitě a očekáváním dalších komunit.“

Majid Sarvi, vedoucí projektu a profesor na Transport for Smart Cities, říká: „Připojení chytrých čidel k chytrým zařízením otevírá celý svět konektivity.“

Miller Crockart, viceprezident Global Sales and Marketing Traffic, uvedl: „Pro skupinu PTV Group je tato akademická spolupráce velmi důležitá pro rozvoj příští generace technologií mobility. S potěšením v TRB oznamujeme, že přidáme také naši poslední generaci komponent softwarových programů Mobility-as-a-Service (MaaS).”

TZ: PTV Group
 
 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.