cz  Czech      uk  EN

Závodní speciál TATRA Rallye Dakar byl naloděn

tatra_rallye-dakar-2015_nalodeni_01

V pátek 21. 11. byl v přístavu Le Havre po absolvování technických přejímek odevzdán závodní speciál Tatra Buggyra Racing týmu Tatra 815 Buggyra k nalodění a oceánské dopravě z Evropy do Jižní Ameriky na 37. ročník Rallye Dakar.

O tři dny později, v pondělí 24. 11., proběhlo samotné nalodění už přímo pracovníky lodní přepravy. Závodní speciál nyní čeká 21 dnů dlouhá cesta, k vyzvednutí v cíli bude až 30. a 31. prosince.

„Do Le Havre směřuje veškerá evropská závodní i doprovodná technika. Na lodi MV Grande Amburgo popluje celkem přes 700 vozů. Nalodění proběhne už přímo pracovníky lodní přepravy, takže naši mechanici museli nechat v autě manuál k nastartování kamionu, který jsme v pátek opustili v celní zóně,“ říká Milan Bydžovský z Tatra Buggyra Racing. Jak závodní Tatra 815 Buggyra se závodním číslem 506 a přezdívkou „Fat Boy“, tak také doprovodná technika – Tatra 815, obytný vůz a jeden offroad speciál – jsou po celou dobu přepravy v pojízdném stavu.

tatra_rallye-dakar-2015_nalodeni_03

Automobilka TATRA TRUCKS zkouší také na tomto závodním speciálu nové komponenty: přední nápravu, přídavný převod a některé komponenty řízení. „Pokud se osvědčí, budou využity v sériové produkci automobilky,“ doplňuje technický ředitel TATRA TRUCKS Radek Smolka. Testování komponentů i celých agregátů v náročných dálkových soutěžích, jako je např. Rallye Dakar, má v kopřivnické automobilce dlouholetou tradici a poznatky jsou pravidelně implementovány v sériové výrobě i ve vývoji zákaznických speciálů.

Tatra Buggyra Racing je na základě vítězství ve výběrovém řízení, které proběhlo v březnu tohoto roku, jediným oficiálním podporovaným týmem TATRA TRUCKS. Při podpoře závodních týmů nejsou pro TATRA TRUCKS rozhodující slavná jména či rychlé časy, ale dlouhodobý potenciál i vize celého týmu. Kromě kvality závodníků a managementu TATRA hledala tým s největší motivací se postupně zlepšovat, což přesně koresponduje s její podnikatelskou filozofií.

tatra_rallye-dakar-2015_nalodeni_02

Sedmatřicátý ročník Rallye Dakar bude zahájen 3. ledna 2015 slavnostním startem v Buenos Aires a ukončen o 14 dní později ve stejném městě. Na soutěžní posádky čeká přes 9.000 kilometrů, přesnou trasu a seznam přihlášených posádek zveřejnil organizátor na tiskové konferenci v Paříži teprve 19. listopadu. Průběžné informace ze závodu budou zveřejňovány na stránkách buggyra.com a tatra.cz.

TZ: TATRA

 

Logo Tatra

 

 

Komentáře uzavřeny.