cz  Czech      uk  EN

Výstava „120 let MHD v Ostravě“ v ostravské Nové radnici

120 let MHD v OSTRAVĚ

 

V pátek 1. srpna 2014 byla ve foyer ostravské Nové radnice na Prokešově náměstí zahájena výstava k 120. výročí provozu městské hromadné dopravy v Ostravě. Historické prostory radničního vestibulu tak na celý druhý prázdninový měsíc ožívají dobovými i současnými záběry fotografů, kteří se nechali inspirovat vozidly ostravské hromadné dopravy v její úctyhodné 120leté historii. Vyvrcholení oslav tohoto významného jubilea plánuje ostravský dopravní podnik na polovinu měsíce září.

Desítka speciálně vybraných koláží černobílých i barevných fotografií, které dokumentují 120letou historii provozování městské hromadné dopravy na Ostravsku, bylo pamětníky z ostravského dopravního podniku a Kroužku přátel MHD připraveno k prezentaci letošního významného výročí. Na panelech jsou chronologicky uspořádány dobové záběry od nejstarších období po dnešek.

„Téma historie městské hromadné dopravy v Ostravě je atraktivní, a tak přirozeně láká pozornost mnoha Ostravanů. Vývoj ostravské MHD byl v uplynulých 120 letech natolik zajímavý a pestrý, že si naše generace musí klást za cíl důstojně si toto významné jubileum připomenout,“ sdělil náměstek ostravského primátora Tomáš Sucharda, který převzal nad výstavou záštitu.

120 let MHD v Ostravě

Výstava fotografií v Nové radnici navazuje na další aktivity, které byly v souvislosti s letošním výročím ostravských dopraváků uskutečněny v Ostravském muzeu nebo na řadě dalších akcí prostřednictvím speciálně upraveného „výstavního“ autobusu. Výstava v radničním vestibulu potrvá až do konce prázdnin. K vyvrcholení oslav letošního 120. výročí MHD, kterým je Den otevřených dveří, dojde v sobotu 13. září zároveň v martinovském a porubském areálu Dopravního podniku Ostrava. Na tuto výstavu i na Den otevřených dveří je srdečně zvána široká veřejnost.

 

TZ : Dopravní podnik Ostrava a.s.

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.