cz  Czech      uk  EN

Van Hool představil poprvé „Exqui. City v designu Ženeva“ pro dopravce TPG na UITP

Van Hool, významný belgický výrobce autobusů, autokarů a průmyslových vozidel, předvedl  poprvé ukázku nového designu „Exqui. City Ženeva“ (TPG), na kongresu a výstavě UITP. Jedná se o 18 metrů dlouhý kloubový trolejbus model  Exqui. City pro společnost TPG, která zajišťuje veřejnou dopravu v kantonu Ženeva. Dopravce  TPG – Transports Genevois  objednal celkem 33 těchto trolejbusů

„Exqui. City Ženeva“ je výsledkem úzké spolupráce mezi TPG a Van Hool. Je to významný krok Van Hoolu pro vstup na švýcarský trh s vozidly BHLS (Autobusy s vysokou úrovní služeb). Vozy pro Ženevu jsou zajímavé tím, že pohon zajišťují dvě poháněné nápravy. Trolejbus „Exqui. City Ženeva“ může být bez problému používán v místních obtížných, povětrnostních podmínkách na tratích, kde jsou poměrně velké výškové rozdíly  na krátkém úseku. První vozy do Švýcarska dodá Van Hool již letos, další potom v roce 2014.

Exqui City multifunkční ekologické vozidlo pro veřejnou dopravu

Van Hool představil poprvé prototyp Exqui.City na veletrhu v belgickém Kortrijku,  přesně před dvěma lety. Tento nový typ vozidla, je vyvinutý na multifunkční platformě, znamená to, že  Exqui. City 18 m a 24, lze postavit v různých variantách s pohony šetrnými k životnímu prostředí, jako například, hybridní systémy (diesel- elektrické a CNG-elektrické), s  palivovými články – hybridní a plně elektrické autobusy.

Exqui City – „TRAMVAJBUS“ s vysokou objemovou výkonností

Exqui. City kombinuje flexibilitu autobusu s objemovou výkonností tramvaje. Nové „tramvajové autobusy“, jsou nadčasové s futuristickým designem, nabízejí vysokou úroveň komfortu s klimatizací, s nízkou hladinou hluku a příjemným osvětlením. Nízká podlaha v celé úrovni a čtyři dveře s dvojitou šířkou vytváří výborné podmínky pro výstup a nástup cestujících.

 

Exqui. City,  Malmö – pohon CNG s hybridní technologií

 Exqui City – reálná dopravní řešení ve vyspělých evropských aglomeracích   

Exqui. City – Van Hool nabízí již reálná řešení bezpečná a šetrná k životnímu prostředí, efektivní a ekonomické městské dopravy. Příkladem jsou města jako Metz (27 vozů, 24m – dieselové hybridní), Barcelona (3 vozy, 24 m –  dieselové hybridní), Parma (9 vozů, 18m – hybridní trolejbusy), Lucembursko (5 vozů, 24m – dieselové hybridní) a Malmö (15 vozů, 24m – CNG hybridní). Celkem 92 vozidel bylo již objednáno do současné doby.

TZ: Van Hool 

 VIDEO:  Exqui. City

 

reklama:

E BUS CITI SHOW BRNO 2013 – SILNÉ TÉMA VELETRHU EUROTRANS

 

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“ 

VŠE O VELETRHU EUROTRANS 2013, klik a jsi tam! 

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.