cz  Czech      uk  EN

Van Hool představí nový model EX ve světové premiéře na veletrhu IAA 2014

EX 1 OK

Belgický výrobce autobusů, autokarů a užitkových vozidel Van Hool, se bude v Hannoveru  na IAA (od 25 09. 2014 do 02.10.2014) prezentovat zbrusu novou řadu zájezdových autobusů modelu EX. Nové autobusy se budou od počátku vyrábět ve dvou výškách a třech délkových rozměrech, jak ve dvou tak i třínápravovém provedení. Nový EX, ve variabilním provedení najde uplatnění v linkové i zájezdové dopravě. Část výroby nového modelu Van Hool  EX bude realizovaná v nově postaveném výrobním závodě v Makedonii ve městě Skopje. Výroba autobusů by se zde naplno měla rozběhnout již ve 4. čtvrtletí letošního roku. Van Hool si od tohoto kroku slibuje podstatné snížení nákladů a zvýšení konkurenceschopnosti na evropských trzích.  Výrobce také libuje, že první autobusy na evropských silnicích potkáme již počátku roku 2015.

logo EX def

Autobusy budou vybaveny nejnovějšími motory  PACCAR MX11 – Euro 6 v kombinaci s manuální převodovku Shift Gearbox, variabilně však také s automatizovanými převodovkami  ZF ASTRONIC a ZF Ecolife.

Zdroj: VanHool

 

IAA 1 OK

Bližší informace budou poskytnuty na tiskové konferenci, kterou Van Hool pořádá v úterý 24. září ve 14 hodin na svém stánku (E22) v hale 11.

 

vanhoollogo OK

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.