cz  Czech      uk  EN

Van Hool otevřel v Makedonii moderní závod na výrobu autobusů

VanHool Macedonia ok 1

(Skopje –  Makedonie) Pan Nikola Gruevski, předseda vlády Makedonie  a další členové makedonské vlády byli přítomni na oficiálního otevření  nového závodu Van Hool  na výrobu autobusů ve Skopje.

VanHool Macedonia ok2

Otevření nového závodu na výrobu autobusů v Makedonii, foto: Van Hool

Investicí ve výši 25 milionů €  chce Van Hool  potvrdit a posílit své postavení na mezinárodních autobusových trzích v příštích letech, prohlásil Filip Van Hool , generální ředitel společnosti Van Hool NV při slavnostním zahájení výroby.

VanHoolMacedonia4

Otevření nového závodu na výrobu autobusů v Makedonii, foto: Van Hool

Na počátku roku 2012 Van Hool oznámil, že získala velkou zakázku na 500 autokarů pro severoamerický trh. Tato objednávka obsahuje dvě části, první  pro dodaní 300 autokarů  ve standardním provedení a druhou na výrobu  200 autokarů s nadstandardním vybavením. Uvádí  generální ředitel Filip Van Hool  a vysvětluje tato rozhodnutí, „Van Hool chce i nadále hrát významnou roli na americkém trhu. Od počátku bylo jasné, že nemůžeme stavět tyto autokary v Belgii. Ceny nákladů, především z důvodu vysokých mzdových nároků i nákladů vybudování výrobních prostorů byla příliš vysoká. Po podrobné analýze a zvážení několika možností jsme se rozhodli postavit nový závod v Makedonii. Země, i když není členem EU, je však velmi Evropsky orientovaná. Příznivé investiční klima, spolu s pracovními podmínkami a dovedností vysoce motivované pracovní síly, byla pro nás výzva, abychom investovali 25 milionů € právě v Makedonii.“

Stavba nového závodu Van Hool začala v červenci 2013. V makedonském závodě Van Hool pracuje v současné době 431zaměstnanců (410 mužů a 21 žen), pracují ve zbrusu nových prostorách a letos ještě vyrobí  více než 125 autobusů  pro americký trh.

Van Hool představí nový autokar řady EX 2014 poprvé na mezinárodním veletrhu IAA v Hannoveru v Německu – 25/9/2014 – 10/2/2014.

vanhoollogo OK

 

Van Hool je belgický výrobce autobusů, zájezdových autokarů a užitkových vozidel. Společnost, která byla založena v roce 1947 ve městě Koningshooikt. Převážná část současné produkce je určena pro Evropu a Ameriku. Van Hool má více než 4000 zaměstnanců po celém světě, největší podíl z nich pracuje ve výrobních závodech v Koningshooikt a Bree (Belgie) a ve Skopje ( Makedonie).

TZ: Van Hool

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.