cz  Czech      uk  EN

V sobotu vyjedou cyklobusy do Beskyd a turistbus do Jeseníků

Arriva 1

V sobotu 13. června začíná sezóna pro cyklobusy, které dopraví turisty i s koly z Ostravy nebo Nového Jičína do malebné přírody Beskyd. Pojedou od soboty 13. června o víkendech a  svátcích a na dobu letních prázdnin k nim pak přibudou další spoje v pracovní dny. V sobotu 13. června začíná také sezóna ostravskému turistbusu, který dopraví výletníky až do nejvyšších míst Jeseníků.

 

Cyklobusy do Beskyd

Beskydské cyklobusy vybavené speciálním přívěsem s kapacitou 24 kol jsou v provozu už od roku 2005. „K ceně klasické jízdenky cestující zaplatí za přepravu kola jen 15 korun,“ říká ředitelka Arrivy Morava, Pavla Struhalová.

Linka z Ostravy do Beskyd vyráží ráno v 7.30 a vrací se z Frenštátu pod Radhoštěm v 16.30. Linka z Nového Jičína jede v 7.40 a na zpáteční cestu vyráží v 16:30 z Bílé. Sezona beskydských cyklobusů letos skončí 28. září.

 

  • Linka 910128: Ostrava – Frýdek-Místek – Frýdlant – Rožnov pod Radhoštěm – Frenštát pod

Radhoštěm, jízdní řád ZDE

  • Linka 880133: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát – Trojanovice – Rožnov – Dolní Bečva –

Hutisko – Velké Karlovice – Bílá, jízdní řád ZDE.

 

Turistbus Jeseníky

Turistbusy mohou využít k přepravě jak pěší turisté, tak i všichni ostatní cestující. Na rozdíl od cyklobusů ale nepřepravují jízdní kola. Turistbus jede z Ostravy přes Opavu a Bruntál až na Ovčárnu. Z Ostravy vyjíždí v 6.40 a na cestu zpět se vydá v 16.30. Je tak ideální pro jednodenní výlety.

 

  • Turistbus 910132: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Karlova Studánka,

Hvězda, Malá Morávka, Ovčárna, jízdní řád ZDE.

TZ: Arriva

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 

dekra_skola MM

 

Komentáře uzavřeny.