cz  Czech      uk  EN

V sobotu na Štěpána vyjely speciální SKIBUSY do Jeseníků a Beskyd

ARRIVA skibus

V sobotu 26. prosince na 2. Svátek vánoční vyjely na své tradiční trasy severomoravské skibusy. O víkendech a svátcích dovezou lyžaře z Ostravy, Nového Jičína, Olomouce, nebo Krnova až na vrcholky Beskyd a Jeseníků. Jezdit budou až do března. Navíc mohou lidé i nadále využívat turistbus z Olomouce na Ovčárnu, který jezdí o víkendech a svátcích celoročně. I tímto autobusem mohou milovníci zimních sportů cestovat se snowboardy, lyžemi a lyžáky.

 „Z bezpečnostních důvodů je při cestování autobusem nezbytné, aby byly lyže a snowboardy uloženy v ochranném obalu. Zda si je mohou lyžaři vzít s sebou do autobusu nebo zda je nutné je uložit do zavazadlového prostoru, rozhoduje vždy řidič na konkrétní lince,“ říká ředitelka ARRIVA MORAVA, Pavla Struhalová. „Při cestě do 50 kilometrů zaplatíte za lyže 7 korun, v případě delší cesty desetikorunu.“

Skibusy do Jeseníků

Jesenické skibusy budou jezdit od 26 prosince až do 28. března 2016. Nabídnou celkem 3 trasy. Jedna linka pojede z Krnova, druhá z Ostravy a třetí z Olomouce. Všechny dovezou lyžaře až na Ovčárnu.
Linka 850864: Krnov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna Časy odjezdů naleznete ZDE. Linka 910129: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna Časy odjezdů naleznete ZDE. Linka 890727: Olomouc – Rýmařov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna Časy odjezdů naleznete ZDE.
Kromě skibusů mohou turisté a návštěvníci hor využít i s lyžemi také turistbus z Olomouce, který jezdí přes Rýmařov a Hvězdu až na Ovčárnu. Turistbus je v provozu celoročně o víkendech a ve dnech státních svátků.

Skibusy do Beskyd

Beskydské skibusy nabídnou 2 linky. Budou jezdit také od soboty 26. prosince a sezóna jim skončí 6. března 2016. Linky 880650 z Nového Jičína na Bílou a 910130 z Ostravy do Velkých Karlovic nabídnou provoz o víkendech a svátcích. I v letošní zimní sezóně budou oba zajíždět na zastávku Staré Hamry, Stýskalonka, odkud se mohou milovníci zimních sportů dopravit do SkiParku Gruň. Přepravu z a do zastávky Stýskalonka zajišťuje majitel skiparku mikrobusy, které budou časově navazovat na skibusy Arriva Morava.
Linka 880650: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát p.R. – Čeladná – Bílá Časy odjezdů naleznete ZDE. Linka 910130: Ostrava – Frýdlant n. Ostr. – Bílá – Velké Karlovice Časy odjezdů naleznete ZDE.
Skibusy jsou běžné autobusové linky a k přepravě je mohou využít jak lyžaři, tak i ostatní cestující. „V minulé sezóně se těšily skibusy velkému zájmu, ty jesenické najely 26 202 kilometrů a přepravily 17 388 cestujících, ty beskydské pak 10 420 kilometrů a přepravily 3 144 osob. Věřím, že letošní sezóna bude stejně úspěšná,“ doplňuje Pavla Struhalová.

TZ: Arriva Morava

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.