cz  Czech      uk  EN

Úspěšný MAN na UITP MENA Transport 2016 v Dubaji

 MAN_LionsCity_GL_BOTY_Dubai_2015

MAN na výstavě UITP MENA Transport 2016 demonstroval svoje prvenství na trhu plynových autobusů. MAN využil své odborné způsobilosti, aby se aktivně zapojil do debaty o zajištění budoucí trvale udržitelné veřejné dopravy v regionu

MAN Truck & Bus Middle East se zúčastnil kongresu a výstavy UITP (International Association of Public Transport) MENA Transport Congress and Exhibition 2016 konající se 25.-27.4.2016 v Dubaji. MAN je technologickým i tržním lídrem v oblasti autobusů na zemní plyn a MENA Transport Congress and Exhibition vytváří skvělou platformu pro prezentaci jedinečné pozice MAN v oblasti poskytování ekologické a efektivní alternativy ke konvenčním dieselovým vozidlům.

O ekonomických a pro životní prostředí šetrných řešeních od MAN hovořil v rámci konference Expo Forum session 3: ‘Bus Technology‘ dne 26.dubna pan Franz Freiherr von Redwitz, ředitel MAN Truck & Bus Middle East. Při té příležitosti se podělil o informace týkající se aktuálních inovací u autobusů MAN na zemní plyn.

Franz von Redwitz při té příležitosti uvedl: „Urbanizace, rostoucí tlak na systémy dopravy, emise škodlivin a hluku a změny klimatu, to vše si vyžaduje nová řešení pro městskou dopravu. MAN sleduje tyto výzvy a během let vyvinul a získal si dobrou pověst v oblasti ekologicky šetrných vozidel, která vyhovují požadavkům provozovatelů progresivních systémů veřejné dopravy napříč Středním východem.“

Dále Franz von Redwitz zmínil: „V oblasti plynem poháněných autobusů má MAN zkušenosti z více než půl století působení. Rovněž zkušenosti s dopravními podniky po celém světě prokazují životaschopnost CNG jako alternativního paliva. Těšíme se na zajímavé diskuze s návštěvníky, a že aktivně přispějeme k trvaleji udržitelné budoucnosti tohoto regionu.“           

Čisté cestování – autobusy MAN na zemní plyn

MAN je tržní i technologický lídr v oblasti plynových autobusů. Pohon na zemní plyn je alternativou ke konvenčnímu dieselovému pohonu a s rezervou vyhovuje současné přísné emisní normě bez potřeby dalšího technologie filtrů či přídavných látek. Bez jakýchkoliv potřebných technických úprav mohou být tyto autobusy provozovány rovněž na bioplyn – což v takovém případě znamená, že autobus je CO2 neutrální.

MAN pracuje na komplexních řešeních v oblasti zemního plynu, navyšuje počet provozovaných plynových autobusů a přispívá i k zajištění a dalšímu rozvoji palivové infrastruktury pro celou mobilitu na zemní plyn. Ocenění “Bus of the Year 2015” je důkazem, mimo jiné, že MAN je oprávněně v popředí v oblasti rozvoje využití zemního plynu. U autobusu Lion’s City GL CNG, který toto ocenění obdržel, byly vyzdviženy hlavně vlastnosti jako šetrnost k životnímu prostředí, výkonnost a hospodárný provoz.

Motory na CNG – alternativa, která se vyplatí

Autobus MAN Lion’s City GL CNG poskytuje se svým pohonem na CNG v Euro 6 extrémně nízkoemisní a pro klima příznivé řešení mobility městské dopravy. Kloubový autobus, ať již tankovaný bioplynem či zemním plynem, může být provozován téměř CO2-neutrálně, čímž dosahuje úrovně plně elektrických vozidel. Dokonce i bez použití bioplynu jsou zde emise CO2 o zhruba 17 % nižší než u dieselových vozidel.

Zároveň je zemní plyn jako alternativní zdroj pohonné energie mimořádně hospodárné řešení. Během sledovaného období 10 let ušetří MAN Lion´s City GL CNG ve srovnání s dieselovým autobusem stejné výrobní řady na základě výrazně nižších nákladů na palivo přibližně 15 procent z celkových nákladů životního cyklu autobusu.

CNG- kompletní řešení od jedničky na trhu

MAN disponuje po několik desetiletí získávanými zkušenostmi s autobusy na zemní plyn a v této oblasti zastává na trhu vedoucí postavení. Při tom MAN nenabízí pouze spolehlivé technologie, ale je dobře obeznámen i se záležitostmi údržby a oprav vysokotlakých plynových zařízení. Know-how společnosti MAN se kompetentním způsobem dále předává dle přání vlastním nebo externím servisním týmům zákazníka v rámci školení a tréninků. Kromě toho je po celém světě zajištěno zásobování náhradními díly pro plynové autobusy. Tím je zajištěno bezproblémové provozování autobusů MAN.

Úspěšný test Lion’s City CNG Bus ve Spojených arabských emirátech  

Na Středním východě byl MAN požádán odborem dopravy Abu Dhabi o realizaci rozsáhlých testů svého autobusu MAN Lion´s City CNG. Autobus byl v SAE v provozu po osm měsíců společně s běžně naftou poháněným autobusem s cílem dosáhnout přímého srovnání; výsledek ukázal na vyšší kvalitu výfukových plynů ve srovnání s dieselovým autobusem – méně oxidů dusíku, CO a jemných částic vypouštěných do ovzduší. Navíc autobus vyhovuje celosvětově nejpřísnějším bezpečnostním předpisům – nevyjímaje směrnici ECE-R110 – a stává se tak v tomto regionu vzorem.

TZ: MAN Truck & Bus Czech Republic 

MAN

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.