cz  Czech      uk  EN

TURANCAR ISUZU BUS – Pozvánka do kina na film Klauni Viktora Tauše

Praha 27.11. 2013. V pražském multikině Cinestar Anděl má dnes premiéru film režiséra Viktora Tauše Klauni, který vznikl v koprodukci se Slovenskem, Lucemburskem a Finskem. Producentem byla společnost Fog’n’Desire Films, koproducentem Česká televize. Hlavní role v něm vytvořili Oldřich Kaiser a Jiří Lábus s francouzským hercem Didierem Flamandem, vítězkou festivalu v Cannes Kati Outinenovou a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrierovou.

Příběh o klaunské trojici, která se před mnoha lety dramaticky rozešla a nyní se opět shledává, nabízí vedle dojímavého příběhu a humorných situací originální stylizaci hlavních hrdinů. Například Kaiserovi scénář předepisoval postupnou ztrátu vlasů, a tak tři měsíce existoval s oholenou hlavou i obočím. Scény, ve kterých ještě vlasy má, hrál s parukou. Postava Jiřího Lábuse řeší problémy jídlem. Typická je proto pro něj tloušťka, k čemuž mu pomohl maskér René Stejskal.

V dalších rolích se na plátně objeví například Eva Jeníčková a Taťjana Medvecká. Všechny klaunské výstupy napsal a režíroval Boris Hybner. Právě jeho vzpomínky byly pro Petra Jarchovského inspirací při psaní scénáře.

Autor: ČTK

Společnost TURANCAR CZ se podílela na spolupráci při natáčení části filmu se záběry z Lucemburska, kde se klauni přepravovali midibusem ISUZU od TURANCAR CZ výhradního zástupce značky ISUZU BUS v České republice.

Komentáře uzavřeny.