cz  Czech      uk  EN

Autobus ISUZU hraje ve filmu Viktora Tauše Klauni!

Kaiser, Lábus a evropská herecká elita: vzniká film Klauni. Režisér Viktor Tauš začal natáčet film Klauni podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera.Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria spojí dohromady domácí komediální hvězdy Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou – francouzským hercem Didierem Flamandem a vítězkou canneského festivalu Kati Outinenovou z Finska, oznámila mluvčí projektu Uljana Donátová.

 

Na počátku kariéry vytvořili Oskar, Max a Viktor klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi nimi cosi vážného odehrálo. V příběhu se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli ale vede ke vzájemné konfrontaci.

Klaun nemá roli, ze které by mohl vystoupit

„Oldřich Kaiser a Jiří Lábus jsou jednou z nejvýraznějších komediálních dvojic naší historie. Právě jejich spojení v rovnocenných rolích klaunů je největší hodnotou našeho filmu. Být klaunem je totiž něco jiného než být hercem. Klaun nemá roli, ze které by po představení mohl vystoupit. Klaun je živočišný druh, herec je profese,“ komentoval příběh režisér Tauš.

Viktor Tauš – Klauni a ISUZU

Finská hvězda Kati Outinenová, která ztvární životní i jevištní partnerku Jiřího Lábuse, se podle něj rozhodla naučit se roli v češtině. Komediální trojici v tomto koprodukčním snímku doplní francouzský herec Didier Flamand, který má na kontě více než stovku filmových titulů. V Česku byly uvedeny například snímky Purpurové řeky, Slavíci v kleci a Wendersovo Nebe nad Berlínem. Flamand se věnuje také psaní, produkci a režii. Za svůj krátký film La vis (1994) byl nominován na Oscara a získal francouzského prestižního Césara.

Outinenová je hlavní představitelka většiny filmů Akiho Kaurismäkiho a držitelkou Ceny pro nejlepší herečku v hlavní roli z festivalu v Cannes. Tu získala za výkon v Kaurismäkiho snímku Muž bez minulosti (2002). Dále se v Klaunech objeví francouzská komička a herečka Julie Ferrierová, Eva Jeníčková a Taťjana Medvecká. Společnost Falcon uvede film do kin na podzim 2013.

ČTK

Více informací o autobusech ISUZU na: www.isuzubus.eu

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.