cz  Czech      uk  EN

Tři světové novinky ISUZU na veletrhu BUSWORLD Brusel 2019

Výrobce autobusů Anadolu Isuzu se tradičně účastní veletrhu BUSWORLD, který se poprvé letos koná v hlavním městě Belgie v Bruselu od 18. do 23. října 2019.  ISUZU zde představí devět modelů, z toho tři světové novinky, úplně poprvé to bude autobus s čistě elektrickým pohonem NovoCiti Volt, Interliner CNG s pohonem na stlačený zemní plyn a Novo Cabrio,  autobus s otevírací střechou a okny. Expozici Anadolu ISUZU máte možnost navštívit v hale č. 6., stánek 638.

.

ISUZU NovoCiti Volt elektrický autobus s nulovými emisemi, v expozici Anadolu Isuzu na veletrhu BUSWORLD 2019 v Bruselu  (foto: Anadolu ISUZU)

ISUZU NovoCiti Volt elektrický autobus s nulovými emisemi, v expozici Anadolu Isuzu na veletrhu BUSWORLD 2019 v Bruselu (foto: Anadolu ISUZU)

.

Isuzu NovoCiti Volt

Novociti Volt, je městský – linkový, nízkopodlažní autobus se 100% elektrickým, čistým, bateriovým pohonem zařazený do třídy midibus. Na veletrhu Busworld se představí ve dvou verzích s různým dosahem dojezdu a kapacitou pro cestující.

Elektrický NovoCiti Volt, vychází z dieselové verze, která byla uvedena na trh v roce 2018 a získala mnoho ocenění. Díky plně elektrickému hnacímu systému je zcela tichý, s nulovým emisemi uhlíku a patří do kategorie ekologicky nejšetrnějších vozidel. Díky systému AVAS (Acoustic Vehicle Alerting Systems) vydává NovoCiti Volt uměle vyvolaný hluk pro zvýšení bezpečnosti chodců.

Isuzu NovoCiti Volt vyvinuli inženýři z výzkumu a vývoje společnosti Anadolu Isuzu. Elektrobus lze nabíjet dvěma různými způsoby, AC a DC z jedné nabíjecí zásuvky. Vozidlo bude schopné  plně nabít baterie za 2 hodiny rychlým nabíjením a za 8 hodin pomalým nočním nabíjením.

Solární panely umístěné na střeše na horní ploše baterie poskytují další energii pro nízkonapěťová zařízení vozidla. Díky solárním panelům a systému regenerativního brzdění se zvyšuje dojezd vozidla. Návštěvníci na stánku Anadolu Isuzu si také budou moci vyzkoušet řešení Smart Transport System (AUS) instalovaná na Novociti Volt. Dalším elektrickým vozidlem, které bude vystaveno na stánku Anadolu Isuzu, bude Citivolt 12. Elektrobus s délkou 12 metrů a systémem jízdy na baterie (BEV) disponuje prostorem pro cestující až pro 90 osob s 30 místy a 60 stojícími cestujícími. Citivolt 12 může dosáhnout dojezdové vzdálenosti až 300 km na jedno nabití.

.

Světová premiéra elektrického autobusu NovoCiti Volt na veletrhu BUSWORLD 2019 v Bruselu (foto: Anadolu Isuzu)

Světová premiéra elektrického autobusu NovoCiti Volt na veletrhu BUSWORLD 2019 v Bruselu (foto: Anadolu Isuzu)

 

.

Isuzu Interliner CNG

Dalším vozem, které bezesporu upoutá návštěvníky na stánku Anadolu Isuzu, bude autobus Interliner13 CNG vybavený motorem Cummins. Jedná se o úplně první vozidlo v této kategorii, které uvádí Anadolu Isuzu na trh. Autobus byl speciálně vyvinutý pro uspokojení potřeby školní přepravy a meziměstské linkové dopravy s cíleným zaměřením na evropský trh.

Interliner 13 CNG (stlačený zemní plyn) spadá do 2. Kategorie ekologické třídy, vyniká svými základními vlastnostmi, jako je nízká úroveň emisí, tichá jízda a efektivně nízká spotřeba paliva. Interliner 13 CNG má celkem 5 CNG nádrží s celkovým objemem 1520 litrů.

.

Isuzu Interliner CNG se představil na veletrhu BUSWORLD 2019  v Bruselu (foto: Anadolu Isuzu)

Isuzu Interliner CNG se představil na veletrhu BUSWORLD 2019 v Bruselu (foto: Anadolu Isuzu)

 

Isuzu Novo Cabrio

Novo Cabrio je třetí atraktivní novinkou v Bruselu na stánku Anadolu Isuzu, jedná se o první kabriolet ve třídě midibus z produkce Isuzu. Model, který bude vystavený v Bruselu, byl vyvinutý ve spolupráci s výhradním distributorem autobusů do České republiky společností Turancar CZ s.r.o. Novo Cabrio má unikátně vyřešenou konstrukci otevírání bočních oken a celé střechy. Svým určením odpovídá potřebám evropských cestovních kanceláří provozující městskou turistiku a vyhlídkové jízdy v metropolích. Přizpůsobuje novému trendu „hop-on-hop-off“, proto je také na boční grafice Novo Cabrio znázorněno hlavní město České republiky Praha, pro které bylo nové cábrio primárně určené. Nyní je však nabízené v rámci všech zemí Evropské unie.

Zdeněk Nesveda

zdroj: Anadolu Isuzu

.

ISUZU Novo Cabrio se představilo na letošním veletrhu BUSWORLD v Bruselu (foto: Zdeněk Nesveda)

ISUZU Novo Cabrio se představilo na letošním veletrhu BUSWORLD v Bruselu (foto: Zdeněk Nesveda)

.

ISUZU Novo Cabrio se představilo na letošním veletrhu BUSWORLD v Bruselu (foto: Zdeněk Nesveda)

ISUZU Novo Cabrio se představilo na letošním veletrhu BUSWORLD v Bruselu (foto: Zdeněk Nesveda)

.

 

Zdeněk Nesveda

zdroj, foto: Anadolu Isuzu

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.