cz  Czech      uk  EN

Mobileye – Třetí oko řidiče, které zachraňuje životy…

Mobileye je pokročilá technologie, která slouží jako třetí oko řidiče (foto: SECAR BOHEMIA)

Mobileye je pokročilá technologie, která slouží jako třetí oko řidiče (foto: SECAR BOHEMIA)

Mobileye: Asistent řidiče, který zachraňuje život!

 

Inteligentní kamera, která snímá děj před sebou a včas upozorňuje řidiče na nebezpečí hrozící kolize, přejetí jízdního pruhu bez zapnutí blinkrů nebo výskyt chodce ve vozovce. Takový je asistenční systém pro řidiče Mobileye, který na českém trhu zastupuje a nabízí společnost SECAR BOHEMIA, a.s. O bezpečí vozidel i řidičů se stará již od roku 1992.

Mobileye je pokročilá technologie, která slouží jako třetí oko řidiče. Neustále monitoruje cestu před vozidlem a upozorňuje řidiče na potencionální nebezpečí. Hlavním prvkem této technologie je kalibrovaná kamera, která je integrovaná do jednoho zařízení společně s procesorem EyeTQM. Jednoduše se připevní na čelní sklo uvnitř vozidla. Pomocí algoritmů následně analyzuje dopravní podmínky, identifikuje nebezpečné situace a zvukovými a vizuálními výstražnými signály upozorňuje řidiče na hrozící nebezpečí. Díky tomu umožňuje předejít kolizi, případně zmírnit její následky. Cestování je tak bezpečnější nejen pro řidiče, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu včetně chodců.

Bezpečnostní funkce systému SHERLOG Mobileye je založena na sledování dopravní situace v reálném čase a jejím okamžitém vyhodnocování. Řidiči jsou tak včas varováni o kolizní situaci s vozidlem před řidičem, systém upozorňuje na nedodržení bezpečné vzdálenosti, signalizuje přejezd podélného vodícího pruhu bez zapnutí světelných signálů a další, vše v řádu několika vteřin. Důležitou funkcí je také varování před srážkou s chodcem nebo cyklistou. Řidiči jsou na chodce ve vozovce upozorněni 2 vteřiny před hrozící srážkou. Podle výsledků studie pojišťovny AXA (AXA Winterthur, 2009) již 1,5 vteřinové varování před možnou kolizí může odvrátit až 90 % nehod. Až 93 % nehod je zaviněno nepozorností řidiče.

 Mobileye – Třetí oko řidiče

WWW.MOBILEYE.SHERLOGTRACE.CZ

 

Asistenční systém pro bezpečnou jízdu je k dispozici ve dvou variantách. Základní SHERLOG Mobileye je offline verze zařízení, která má všechny bezpečnostní funkce, důležité pro bezproblémovou jízdu zkušeného nebo začínajícího řidiče. Rozšířená verze SHERLOG Mobileye Monitor funguje jako online doplněk k nejrozšířenější elektronické Knize jízd SHERLOG Trace. Systém lze propojit s online aplikací pro správu vozového parku, která následně shromažďuje data o jízdních vlastnostech řidičů, vytváří jejich statistiky a společnostem tak napomáhá k lepšímu přehledu o chování řidičů a využívání služebních vozidel.

SECAR BOHEMIA, a.s.

Společnost SECAR BOHEMIA, a. s., je největším poskytovatelem systémů pro zabezpečení, vyhledávání a monitoring. Díky vlastní pevné rádiové síti, kterou společnost vybudovala jako jediná v České republice, jsou systémy rádiového zabezpečení a vyhledávání SHERLOG unikátní nejen na poli technologie, ale i v rámci úspěšnosti, která se dlouhodobě pohybuje nad 98 %.

Specializací společnosti SECAR BOHEMIA, a.s. jsou také systémy pro online monitoring a správu vozového parku. Elektronickou Knihu jízd SHERLOG Trace úspěšně používají statisíce firemních vozidel. K optimalizaci využití vozového parku a snížení nákladů poskytuje společnost řadu doplňků, jako je například tachograf nebo asistenční systém pro řidiče Mobileye.

TZ: SECAR BOHEMIA

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.