cz  Czech      uk  EN

TRADO-MAD obnovuje vozový park v Třebíči novými autobusy značky Mercedes-Benz

Společnost TRADO-MAD, která spadá pod koncern ICOM transport, nakoupila osm nových autobusů značky Mercedes-Benz Conecto. Nákup dalších dvou vozů stejné značky se plánuje v roce 2022.

Mercedes-Benz Conecto, TRADO – MAD Třebíč (foto: ICOM Transport)

Třebíčské MHD má aktuálně 23 vozidel. Nové autobusy budou od druhé poloviny prosince postupně nahrazovat nejstarší a tím se bude snižovat stáří vozového parku, které bylo před nákupem 4,9 let. Po celkové obnově se vozový park omladí na 2,5 let. Hodnota investice činí přibližně 60 milionů korun.

Autobusy čeká před uvedením do provozu polepení a vybavení standartní výbavou pro městskou dopravu, tj. doplnění zobrazovacími panely, ovládáním pro nevidomé či odbavovacím systémem.

Nízkopodlažní Mercedes-Benz Conecto má moderní koncept motoru, který splňuje vysoké bezpečnostní standarty a pyšní se špičkovou kvalitou. Díky motorům BlueEFFICIENCY Power s technologií BlueTEC 6 mají autobusy nízkou spotřebu paliva a AdBlue, což vyhovuje vysokým standardům emisní normy Euro VI.

Vozy zakoupené společností ICOM transport pojmou až 101 osob. Dvanáctimetrové autobusy mají tři dveře a poskytují kromě USB nabíječek a flexibilního systému madel i světlý a široký prostor pro pasažéry. Disponují klimatizací interiéru pro cestující i samostatnou klimatizací pro řidiče. Díky důsledné nízkopodlažní technice je hlavně pro lidi s omezeným pohybovým rozsahem nástup a výstup jednodušší. Vozy mají regulaci prokluzu hnacích kol (ASR), který dopomáhá snazšímu rozjezdu či umožňuje pomocí dávkovaného přibržďování a regulací točivého momentu motoru bezpečnější jízdu po kluzké vozovce. Elektronický stabilizační systém (EPS) zase přispívá ke zvýšení stability vozu a tím i snížení nebezpečí smyku. Samozřejmostí je protiblokovací brzdový systém známý též jako ABS.

TZ: ICOM transport

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.