cz  Czech      uk  EN

Světluščí autobusová Kavárna POTMĚ vyrazila na tour bez nehod po Česku

 

Kavárna POTMĚ 2

Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci v zatemněném autobuse, přivítala první hosty 17. května ve 13.00 hodin na náměstí Jana Palacha. Slavnostní zahájení 5. ročníku s podtitulem „bez nehod“ nabídlo návštěvníkům nejen osvěžující občerstvení na palubě kavárny, ale také otestování řidičských schopností na závodním simulátoru.

 „Kavárenský autobus Světlušky najezdil za svou historii více než patnáct tisíc kilometrů, a to bez nehod. Chceme proto letos vyzvat řidiče, aby si nechali pravidelně kontrolovat zrak, chodce, aby používali reflexní prvky, a přispěli tak k bezpečným cestám po silnicích nejen našeho černočerného autobusu, říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který projekt Kavárny POTMĚ pořádá.    

První nápoje připravili letos nevidomí kavárníci v Kavárně POTMĚ pro sportovní moderátorku Barboru Černoškovou, freestyle motocyklového jezdce Libora Podmola nebo herce Pavla Nového a Jana Révaie. Nevidomí se ale v netradiční kavárně perfektně postarají o vidící od počátku jejich návštěvy do konce. „Rád zastávám práci hostesky, která zajišťuje první kontakt návštěvníků s Kavárnou POTMĚ. Mohu hostům vše vysvětlit, připravit je na to, co je v kavárně čeká. A také jim poděkovat a říct, proč je fajn, že do kavárny přišli a podpořili Světlušku,“ prozrazuje kavárník Mirek, který bravurně zvládá i roli průvodce zatemněnou kavárnou. Protože je Mirek také milovníkem kávy, dokáže vás upozornit na její tajemství chuti a vůně, kterých byste si na světle třeba ani nevšimli.

Kavárna POTMĚ

Kavárna POTMĚ parkuje na náměstí Jana Palacha až do čtvrtka 19. května, otevřeno je od 10 do 20 hodin, poté se autobus vydá na cestu republikou. Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete Světlušce 140 Kč a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnesete hrneček s logem Světlušky a button se světluščím motivem.

Kavárnu POTMĚ na cestě letos můžete potkat:

  •  17.–19.5. PRAHA / náměstí Jana Palacha
  • 27.–29.5. ZLÍN / náměstí Míru
  • 30.5. – 1. 6. BRNO / náměstí Svobody
  • 25.–26.6 MLADÁ BOLESLAV
  • 27.6. PARDUBICE / Masarykovo náměstí
  • 8.–9. 7. OSTRAVA / Festival v ulicích před OC Nová Karolina
  • 5.–6. 8. ZNOJMO / Masarykovo náměstí
  • 9.–11. 9. JIČÍN / Valdštejnovo náměstí

Při kavárenské tour v roce 2015 bylo týmem nevidomých kavárníků obslouženo v autobuse 5780 hostů. Světluška zve na černočernou kávu také do Kavárny POTMĚ, která bude od 6. do 23. června v Praze na náměstí Republiky.

Sledujte cestu kavárny na webu www.svetluska.net a facebooku Světlušky.

Daniel Adamka_generální ředitel společnosti Arriva

Daniel Adamka, Generální ředitel společnosti Arriva, foto: Arriva

Poděkování partnerům:

Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu – model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Tým Kavárny POTMĚ cestuje pohodlně v tranzitu ČSOB Leasing. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila Kavárně POTMĚ společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Osvěžující nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Návštěvníci se mohou těšit na hrnky od Českého porcelánu Dubí. Řidičské dovednosti otestoval závodní simulátor od firmy 301 s.r.o. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky a také Nadaci Vodafone, která je partnerem pro technologie. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 13 lety založil a je jeho velkou podporou. Světluška děkuje za mediální partnerství České televizi.

TZ:Arriva

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.