cz  Czech      uk  EN

SOR zvítězil v tendru a do Bratislavy dodá 18 elektrobusů!

Nový elektrický autobus SOR NS 12 poprvé představený na veletrhu CZECHBUS 2016 v Praze (foto: Zdeněk Nesveda)

Nový elektrický autobus SOR NS 12 poprvé představený na veletrhu CZECHBUS 2016 v Praze (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Česká společnost SOR Libchavy uspěla v tendru bratislavského dopravního podniku DPB na dodávku 18 elektrobusů a nabíječek za 10,4 milionu eur (268 milionů korun) bez daně z přidané hodnoty. DPB v současnosti autobusy na elektrický pohon neprovozuje, na jejich nákup získal dotaci z evropských fondů a od státu.

 

Podle vyhodnocení zakázky již DPB přijal nabídku společnosti SOR Libchavy, která v tendru porazila konsorcium složené z plzeňské Škoda Electric a polské firmy Solaris. Hlavním kritériem v soutěži byla nabízená cena. Generální ředitel DPB Milan Urban odmítl průběh tendru komentovat, protože kontrakt zatím podepsán nebyl. „Smlouvu nemáme uzavřenou, předpokládám, že se tak stane v nejbližším období,“ řekl Urban. Na nákup elektrobusů získal DPB dotaci 9,5 milionu eur (245 milionů korun) z unijních fondů a slovenského státního rozpočtu. Celkem je pro celé Slovensko na nákup ekologičtějších vozidel vyčleněno 21,2 milionu eur (547 milionů korun), kromě Bratislavy tyto dotace využijí i další dvě velká města v zemi, a to Košice a Žilina. Fleet speciál Škoda Auto má za sebou rekordní měsíc, na trh dodala nejvíc aut v historii. “

„Vydáváme se cestou moderních metropolí. Elektrobusy jsou dalším krokem k ekologičtější a zelenější Bratislavě. Zároveň zvýší atraktivitu a komfort veřejné dopravy na úkor individuální dopravy,“ řekl primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. První autobusy na elektrický pohon by měly být v Bratislavě nasazeny do provozu na přelomu letošního a příštího roku. Ještě předtím bude potřeba vybudovat nabíjecí stanice ve dvou vozovnách a také na trase elektrobusů, jejichž provoz je podle ředitele Urbana nejlevnější ze všech typů vozidel bratislavského dopravce. SOR Libchavy v minulosti dodával do Bratislavy autobusy. Například letos v červnu firma uzavřela s DPB kontrakt na dodávku 60 nových autobusů za 17,25 milionu eur (445 milionů korun). DPB v minulosti modernizoval i vozový park trolejbusů a tramvají. Tyto zakázky v přepočtu za několik miliard korun získala plzeňská Škoda Transportation a její dceřiná společnost Škoda Electric.

Zdroj: ČTK

Intenzivní rozvoj elektromobility na Slovensku je také jedním z důležitých témat prvního slovenského veletrhu BUS SHOW, který se uskuteční na jaře 2018 v Nitře. V rámci veletrhu je připravená celodenní konference ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRO MĚSTO  v kontextu Smart City. Co děje v oblasti  dalšího rozvoje  slovenské elektromobility  ve veřejné dopravě, máte možnost nyní sledovat i  v aktualitách na portálu BUS SHOW Nitra  – zdravá doprava 2018.

Zdeněk Nesveda

.

Nový elektrický autobus SOR NS vystavený na konferenci Chytrá a zdravá doprava v Plzni (foto: Zdeněk Nesveda)

Nový elektrický autobus SOR NS vystavený na konferenci Chytrá a zdravá doprava v Plzni (foto: Zdeněk Nesveda)

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

 

 

.

,

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.