cz  Czech      uk  EN

Solaris na veletrhu IAA Nutzfarzeuge 2016 ve znamení ekologické dopravy

new-solaris-hybrid-iaa

New Solaris Urbino 12 Hybrid na veletrhu IAA 2016, foto: Solaris

Solaris na prestižním veletrhu IAA v Hannoveru prezentoval své výrazně designové autobusy v novém provedení Urbino 12 Hybrid a Urbino 12 CNG ve světové premiéře. Součástí expozice polského výrobce je také úspěšný elektrobus Urbino 12 Electric, který letos získal významné ocenění „BUS OF THE YEAR 2017“. Společnost Solaris Bus & Coach přichází s řadou významných novinek v roce, kdy slaví 20. výročí svého vzniku. Solaris novinky letos prezentuje na všech významných evropských veletrzích a předpokládáme, že nové autobusy uvidíme i u nás v listopadu na veletrhu CZECHBUS v Praze.

New Solaris Urbino 12 Hybrid

U vystavené novinky je využit k pohonu hybridní sériový systém HybriDrive americké produkce společnosti BAE Systems. Princip je založený na pohonu elektromotorem, který využívá energie kumulované v úložištích, kterou obstarává generátor poháněný motorem Cummins ISB4.5E6 o výkonu 210 koní. Nový Urbino 12 Hybrid představuje výjimečné parametry, které se zajišťují plynulou akceleraci. Jednou z nejdůležitějších vlastností je schopnost zařízení rekuperovat kinetickou energii během brždění, která se ukládá v zásobnících na střeše vozidla. Výrobce na základě testů deklaruje úsporu paliva až 20% ve srovnání s autobusy podobného typu s konvenčním pohonem. Vozidlo vystavené na IAA je vybaveno bateriemi s kapacitou 11,6 kWh. Brzy však budou k dispozici další dvě energetické možnosti ukládání pomocí super kondenzátoru 0,82 kWh a lithium-iontových baterií s kapacitou 31,8 kWh.

new_solaris_urbino_12_hybrid_2

New Solaris Urbino 12 Hybrid na veletrhu IAA 2016, foto: Solaris

 

new_solaris_urbino_12_hybrid_interior_2

New Solaris Urbino 12 Hybrid interiér na veletrhu IAA 2016, foto: Solaris

Nový Solaris Urbino 12 CNG

Nový plynový městský autobus Solaris Urbino vychází z předchozí řady, využívá však všech výhod nejnovější konstrukce, zejména lehkého rámu. Pohon obstarává motor Cummins ISLG s výkonem 320 koní Euro 6 vybavený automatickou převodovkou VOITH Diwa6. Novinkou jsou kompozitní nádrže, které nejsou umístěné na střeše napříč, ale nyní v podélné ose. Nová technologie plynojemů umožňuje snížit hmotnost až o 80kg. Model vystavený na veletrhu má objem nádrží 1575 litrů. Výrobce nabízí podle potřeby dopravce nádrže i větší o objemu až 1875 litrů, nebo naopak zase menší s objemem pouhých 1260 litrů. Autobus si jinak zachová veškeré další parametry stejné jako u dieselových variant včetně prostoru pro cestující a kapacity. To stejné se týká pracoviště řidiče, které je obdobně vybavené jako u klasické varianty nového Urbina.

new_solaris_12_cng_2

New Solaris Urbino 12 CNG na veletrhu IAA 2016, foto: Solaris

 

new_urbino_12_cng_interior_1

New Solaris Urbino 12 CNG interiér na veletrhu IAA 2016, foto: Solaris

Nový Solaris Urbino 12 Electric – Bus of the Year 2017

Bateriemi poháněný Solaris Urbino, který byl vyhlášen nejlepším městským autobusem roku 2017, se také nyní představuje v Hannoveru. Inovativní elektrický autobus měl světovou premiéru na výstavě Busworld v roce 2015. Vozidlo vystavené na IAA 2016 je vybavené bateriemi s vysokou kapacitou 240 kWh. Sada baterií je rozdělena do šesti samostatných bloků po 40 kWh. Část baterií 160 kWh jsou umístěny v zadní části vozidla, ostatní potom jsou střeše a v prostoru před přední nápravou.

Podrobnější informace o bezpochyby jednom z nejzajímavějších evropských elektrobusů, nejen po stránce technické ale i designu se dočtete na našem partnerském webu PROELEKTROTECHNIKY CZ. Čtěte ZDE.

new_urbino_12_electric_26

New Solaris Urbino 12 Electric na veletrhu IAA 2016, foto: Solaris

 

new_solaris_urbino_electric_interior_8

New Solaris Urbino 12 Electric intriér na veletrhu IAA 2016, foto: Solaris

Solaris připravuje další premiéry

Nové Urbino se představuje v klasické provedení 12 m a 18 metrů s dieselovým pohonem. Solaris však má v úmyslu během několika týdnů prezentovat na evropských výstavách i všechny další varianty pohonů v článkovém provedení o délce 18 m. Solaris svojí mimořádnou expanzí nových, všech dostupných typů diesel, hybrid, CNG a electric v novém nadčasovém designu velkolepě vstupuje do druhého desetiletí své existence.

Zdeněk Nesveda

zdroj: Solaris Bus & Coach

20 let společnosti Solaris Bus & Coach

solaris-20-let

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.