cz  Czech      uk  EN

Škoda Electric úspěšně zahájila modernizaci trolejbusů v USA

foto_boston_(1)

První modernizovaný trolejbus ze Škody Electric vyrazil v uplynulých dnech do provozu v Bostonu ve Spojených státech amerických. V současné době probíhá montáž dalších několika vozidel pro toto americké velkoměsto. Plzeňská společnost zde v loňském roce uzavřela kontrakt na kompletní modernizaci 32 kloubových trolejbusů za zhruba 100 milionů korun.

„Rekonstrukce vozidel probíhá v USA ve spolupráci s místní společností MMA. Na samotné modernizaci se pracuje v sídle MMA v nejsevernější části USA ve městě Limestone ve státě Maine. Přímo v Bostonu se odehrává úvodní a závěrečné testování a samozřejmě přejímka vozidel,“ říká Marek Rottenborn, projektový manažer ze Škody Electric.

Společnost navazuje na svoji významnou dodávku trolejbusů z let 2004 až 2005, kdy společně s firmou Neoplan USA vyrobila tato vozidla pro Boston. Škodovka v minulosti dodala do USA i několik set dalších trolejbusů. Konkrétně se jednalo o dodávku 57 trolejbusů do Daytonu v letech 1995-1999 a 273 trolejbusů do San Francisca v letech 2001-2004. V létě letošního roku navíc začaly sloužit v trolejbusech pro Seattle a San Francisco motory, které vyvinuli odborníci ze Škody Electric. Tento projekt s možnými opcemi může dosáhnout až objemu 530 trolejbusů.

Škodu Electric reprezentují odborníci zaměření na projekty v USA, specialisté na montáž a technici ze zkušebny, kteří modernizují elektrickou část vozu, tzn. původní rozsah dodávky ze Škodovky. Půjde především o upgrade a kontrolu střešních kontejnerů, úpravu sběracího systému, kontrolu a kompletní testovaní celého vozidla a podporu modernizace dieselgenerátoru. Hlavní zodpovědnost má Škodovka také za kompletní testování vozidel.

TZ: Škoda Electric

Logo Škoda X

Reklama na Buspressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

ŠKOLA SMYKU

dekra_skola-MM

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.