cz  Czech      uk  EN

Škoda Electric slaví v Číně další významný úspěch

CRRC Nanjing Puzhen

Společnost Škoda Electric uspěla ve výběrovém řízení na kompletní elektrické výzbroje pro tramvaje v čínském městě Suzhou. Jedná se o kontrakt na celkově osmnáct 100% nízkopodlažních pětičlánkových tramvají, jejichž koncovým výrobcem je čínská firma CRRC Nanjing Puzhen. Plzeňská společnost si po projektech metra v Suzhou a tramvaje pro Peking připisuje další úspěch na náročném čínském trhu.

„Dodávkami elektrických výzbrojí pro tramvaje v Suzhou jsme navázali na předchozí dodávky výzbrojí pro metro v tomto čínském městě. Soupravy metra zde slouží již několik let v provozu s cestujícími a reference na kvalitu a spolehlivost námi dodávaného zařízení jsou velice pozitivní. Jedná se o potvrzení, že naše firma je schopna nabídnout špičkové výrobky, které obstojí i v konkurenci světových výrobců,“ říká Ředitel obchodního úseku East&Asia Škoda Electric Jaromír Hájek.

V Suzhou jezdí 40 pětivozových souprav metra s trakční výzbrojí z Plzně. Zatím poslední dodávka pro dalších 40 souprav metra s vylepšeným technickým konceptem pro šestivozové soupravy je v současnosti dokončována. „Moderní nízkopodlažní tramvaje jsou určeny pro linku 2 v Suzhou. Kompletní montáž výzbrojí a výroba motorů probíhá v partnerském závodě Škody Electric v Číně,“ doplňuje Jaromír Hájek.

V loňském roce navíc zažila svoji premiéru další nová tramvaj, na jejímž vývoji a výrobě se podílela Škoda Electric. Vozidlo by v budoucnu mohlo sloužit na linkách tramvajové sítě v hlavním městě Číny, Pekingu. Kromě Škody Electric se ale v Číně daří i Škodě Transportation. Nové moderní tramvaje 27T nedávno zahájily běžný provoz s cestujícími na první nové tramvajové lince v čínském městě Qingdao. Tramvaje 27T byly vyvinuty pro čínský trh ve spolupráci mezi Škodou Transportation a čínskou společností CRRC Qingdao Sifang. V Qingdau je zatím v provozu celkem sedm těchto tramvají. „O naše produkty je zájem i v dalších čínských městech,“ dodává Jaromír Hájek.

Škoda Electric

Logo Škoda X

,

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Komentáře uzavřeny.