cz  Czech      uk  EN

Setra S 431 DT luxusní kolos na veletrhu CZECHBUS 2015

S 431 DT 1x

Na letošním veletrhu CZECHBUS v Praze se úplně poprvé prezentují patrové autokary. Setra zde představue silně inovovaný model S 431 DT, který je nejen v Česku nejrozšířenější a velmi často ho potkáváme na dálkových linkách do zahraničí.

V rámci celého produktového portfolia Setra jsou úplně největší. Dvoupatrové autobusy S 431 DT s pohonnou soustavou splňující normu Euro VI a generací motorů „Blue Efficiency Power“ jsou i nadále nenahraditelnou součástí aktuálního produktového portfolia. Tyto autobusy řady Setra TopClass 400 se mohou pochlubit více než 40 novými funkcemi ve srovnání se svými předchůdci splňujícími normu Euro V. Mezi tyto funkce patří nové provedení kabiny řidiče s novým multifunkčním volantem, dvě schodiště jako standard a o 23 cm širší dveře zavazadlového prostoru. Oblíbenost tohoto třínápravového vozidla v rámci Evropy dokládají úctyhodná čísla. Italský autobusový dopravce „Autolinee Marino“ se před několika týdny stal vlastníkem 2500. dvoupatrového autobusu Setra vyrobeného v Neu-Ulmu. Tento jubilejní autobus byl zároveň 250. vozidlem tohoto modelu vybaveným motorem splňujícím normu Euro VI.

Díky svému dvoupatrovému autobusu Setra S 431 DT je společnost Daimler lákavou volbou také v oblasti pravidelných dálkových autobusových linek. S podílem na trhu přesahujícím 50 procent je tato společnost sídlící ve Stuttgartu leaderem na německém trhu pro dálkové autobusy. Poptávka zákazníků vedla v poslední době k rychlému růstu právě v segmentu dvoupatrových vozidel. V něm představuje Setra S 431 DT dominantní sílu na německých silnicích, kde má podíl více než 80 procent.

Double-deckery jsou žádané také dopravci provozujícími pravidelné dálkové linky, kteří potřebují velký počet míst k sezení. Čtyřhvězdičkový autobus třídy TopClass 400 vystavovaný v Belgii nabízí místa pro 80 cestujících, kteří najdou pohodlí rovněž u dvou klubových stolků v prostoru dolního patra a mohou si užívat cestu z jednoho města do druhého s dobrou kávou z palubní kuchyňky. Tento zájezdový autobus je vybaven telefonním systémem se dvěma telefony, jedním v prostoru pro řidiče a druhým v horním patře. Vozidlo je navíc vybaveno monitorovacím video systémem, vytápěnou toaletou a zvětšenou odpadní nádrží. Pod kapotou se ukrývá šestiválcový řadový motor Mercedes-Benz OM 471 splňující normu Euro VI se zdvihovým objemem 12,8 l, výkonem 375 kW (510 k) a krouticím momentem 2500 Nm. Výkon je přenášen plně automatizovanou osmistupňovou převodovkou GO 250-8 PowerShift.

Díky dvěma plochám vyhrazeným pro invalidní vozíky splňuje autobus S 431 DT již nyní nové předpisy stanovené německým zákonem o přepravě osob (PBefG), který bude vyžadovat odpovídající prostory v nových vozidlech obsluhujících pravidelné dálkové spoje počínaje rokem 2016.

TZ : EvoBus

Více informací o S 431 DT ZDE

Reklama na BusPressu – klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola MM

 

 

Komentáře uzavřeny.